Anija valla noortevolikogu otsib uusi liikmeid

4205

Anija valla viieliikmeline noortevolikogu saab igal pühapäeval kokku Sohviku kohvikus, et plaanida üritusi ja tegevusi koduvalla heaks.


Anija valla noortevolikogu: JEKATERINA LAPITŠEVA, MART LUUKAS,  AWE PAAP, MADIS KUNGLA ja PILLE-RIIN PLEER Sohviku ees.

2012. aasta jaanuaris korraldas Anija valla noortevolikogu tookordne esimees Tõnis Pill ürituse „Talendi laegas“, kus noored said oma annet näidata žüriile, jagati auhindu. Eelmise aasta suvel kogus noortevolikogu 30le abivajavale perekonnale riideid Riidepangas.

Noortevolikogu liikmed olid abis ka hiljuti Kehra koolis toimunud rahvusvahelisel noorte   ärikonve­rentsil, saatsid välisõpilasi Tallinnas ja Kehras.

Tänavu, nagu 2 aastat varemgi, korraldab noortevolikogu Kehras talgupäeva Teeme Ära.

Eelmisel aastal oli talgutel ligi 40 inimest, sel aastal oodatakse umbes sama suurt osavõttu.

Kodukandipäevadel juunis loodavad noortevolikogu liikmed õpetada meisterdamist.

Anija valla noortevolikogu on koos käinud aastast 2010. Selle asutas Annely Aasalaid, kes praegu noortevolikogu aktiivses töös ei osale. 2012. aasta maist on Anija valla noortevolikogu esinaine Jekaterina Lapit­ševa, aseesimehed Mart Luukas ja Madis Kungla. Aktiivseid liikmeid on viis. 2011. aastast on noortekeskusest kolitud Sohvikusse. Iganädalaseks said noortevolikogu kokkusaamised selle aasta jaanuarist.

Eelmise aasta suvel käisid noortevolikogu esindajad Anija vallavolikogu istungil, kus tutvustasid oma tegevust. Noortevolikogule anti pärast seda õigus osaleda vallavolikogu komisjonide koosolekutel. Seni pole neid õigusi kasutatud aja nappuse ja liikmete vähesuse tõttu.

„Noortevolikogu pole poliitiline organisatsioon,“ rõhutab Jekaterina Lapitševa. „See on vajalik, et noori kodust välja saada. Et ei istuks ega ootaks, mida riik me heaks ära teeks, vaid ise julgelt tegutseksime.“

Ta lisab, et noortevolikogu on suur väljakutse: „Õpime projekte kirjutama, protokollima, tegema kõike, mis on organisatsioonis oluline. Isiklikult minule on tähtis aidata abivajajaid, seepärast korraldasime Riidepanga. Koos teiste noortega on sedalaadi projekte lihtsam ette võtta.“

Ürituste korraldamise toetuseks palutakse abi vallavalitsuselt, kohvikult Sohvik ning teistelt kohalikelt ja kaugematelt ettevõtetelt. Mullu noortevolikogu Anija valla eelarvest oma tegevuse toetuseks raha ei taotlenud ning tänavu samuti mitte. Esimesel tegevusaastal eraldati valla­eelarvest noortevolikogule 3000 krooni.

Jekaterina Lapitševa: „Järgmisel aastal taotleme. Kuna paljud meist käivad juba ülikoolis või tööl, pole aega aktiivselt noortevolikogu tööd teha. Otsime seetõttu uusi liikmeid vanuses 15-26 aastat. Kes tahaksid end proovile panna ja Anija valla noorte heaks midagi ise ära teha, võtke ühendust.“