Raasiku valla talendikam noor on ANGELY KUUSMAA

3052

Talendijaht 2013 võitjaks osutus Aruküla põhikooli 3. klassi tüdruk iluvõimlemiskavaga.


Talendijahi võitja ANGELY KUUS­MAA. Foto Garina Toomingas

Reede, 26. aprilli õhtuks oli Aruküla kultuurikeskus kohalikke noori täis. Kell 19 algas Raasiku valla talendijaht 2013, küll stiilse viivitusega.

Õhtujuhid Maarja-Ly Teino ja Megel Arroküll kutsusid lavale esimesena ETV saate „Perepidu“ selle hooaja võitjad, naaberaleviku Jüri poistebändi Bob Symphony, kes pani publikul juba esimeste nootidega jala tatsuma.

Seejärel esitas oma uusi laule eelmise aasta talendijahi võitja Holger Rannus.

Pärast väikest vaheaega oli järg uute kandidaatide käes. Osalejaid oli kokku 9. Esineti laulmise, tantsimise, omaloomingu, tõukerattatrikkide ning iluvõimlemiskavaga.

Noori hindas zürii koosseisus Annely Arusalu, Kaspar Aren  ja Holger Rannus, kes arutasid omavahel, kes kui hästi esines ning tõid võistluse lõpus välja iga osaleja positiivsed küljed.

Kõik esinejad said auhinnakarika: Markus Meiner ja Andreas Parve tõukeratastega kõige tehnilisema esituse eest, Iiris Johanna Kreen ja Maria-Karmen Tammeraid kitarril ja flöödil palaga „Leierkast“ lihtsa ja nunnu esituse eest, Hanna-Britt  Sabo, Karolin Pedai ja Annabel Aavik omatehtud tantsuga „Monster Hai“  parima tantsunumbri eest, Erki Vunder lauluga „Unistan muusikast“ kõige hingestatuma numbri eest. Anette Vaikna ja Mariliis Vaarmets kuulutati „Py Cy Casica“ suurütmide eest tõusvateks tähtedeks, Mikk-Tanel Oja sai sarmikama artisti tiitli omaloomingulise klaveripala eest. Merlin Mägi omaloomingulise klaveripalaga parima omaloomingu esitajaks.

Talendijaht 2013 võitis ilu­võimlemise kavaga esinenud Angely Kuusmaa.

Vaheajal korraldatud publikuhääletuse võitis Alexandra Saarniit, kes laulis Chris Medina laulu „What are words“, klaveril saatis teda Mikk-Tanel Oja. Publikulemmik ja üldvõitja said karikad, suutäie magusat ning JJ-Streeti tantsukooli Aruküla filiaali kinkekaardid.

Üritus jätkus hiljem diskoga, kus plaate keerutas hilise õhtutunnini DJ Zwilling.

Talendijahi võitja Angely Kuusmaa oli võistlustules teist korda. Nüüd esines rõngakavaga. Rühmvõimlemisega on ta tegelenud 4. eluaastast Tallinnas Jaanika võimlemisklubis ning enne seda õppis balletti. Trenn on neli korda nädalas.

Angely Kuusmaa ema Kristi Kuusmaa ütles, et tütar oli tahtnud proovida, kuidas läheb: „Kava oli omalooming, osaliselt kasutas trennis õpitut ja osa mõtles ise. Enne lavale minekut ta läbi proovida ei jõudnudki. Hoiatasin, et äkki ei tasu, sest ei tea, kas läheb muusikasse, aga väga võimas oli.“

Võistlus toimus tänavu teist korda, korraldas Aruküla Kultuuriselts. Selle tegevjuht Garina Toomingas ütles, et võistlejaid oli vähem kui eelmisel aastal: „Möödunud aastal oli palju lauljaid, aga seekord käisid paljud samal päeval Kiilis Harjumaa Laululapse võistlusel. Enamik talendijahtijaid oli Arukülast, vaid üks Raasikult. Pikaverest seekord huvilisi polnud. Koolides tehti eelvoorud.“

Tegevjuht kiitis kõiki, kel oli julgust tulla proovima: „Selline üritus on vajalik, sest kõiki talente muidu laval ei näegi. Näiteks tõukeratastega trikitajad ei astu ju kontsertidel laval üles.“

Publikut oli palju, kuid Garina Toomingat kurvastas, et kõik ei oska viisakalt käituda: „Noored, kes vaatama tulevad, võiksid omadele kaasa elada. Selle asemel oli kuulda irvitamist, kui mõnel esinejal midagi valesti läks. Õhtujuht pidi koguni saalis­olijatelt vaikust paluma. Võib­­olla on asi selles, et pole harjutud niisugustel üritustel käima.“

Rahul oli ta žüriiga, mis koosnes eranditult noortest: „Seekord oli talendijaht täielikult noorte üritus.“

Eelmine artikkelKasispea külast leiti lõhkeaineid
Järgmine artikkelUued elektri- ja diiselrongid hakkavad sõitma juulist