Harjumaa Laululapse võistluselt tuli 3 esikohta Kuusalu valda

1042

Oma vanuserühma parimad olid Kuusalu valla laululapsed SIRLI-MARIT SIKKA, TOOMAS PARRA ja ODE PÜRG.

Maakondlik laulukonkurss Harjumaa Laululaps 2013 toimus reedel ja laupäeval, 26. ja 27. aprillil Kiili rahvamajas. Kokku oli võistlejaid ligi 170 maakonna 21 vallast-linnast.

Reedel oli konkurss 10aastastele ja vanematele laululastele. Züriisse kuulusid Rapla laulustuudio juhendaja Thea Palu­oja, muusik Taavi Otsus ning koorijuht ja laulja Reio Blond.

Laupäeval osalesid pisikesed lauljad. Neid hindasid koorijuht Lydia Rahula, lauluõpilane Linda Kanter ja laulja Madis Arro.

3-4aastastest laululastest sai parima autojuhi ja tugeva hääle eripreemia Kristofer Pedai Aruküla lasteaiast Rukkilill, teda õpetab Anžella Veelmaa.

5-6aastaste seast pälvis ilmekuse eripreemia Tui Tuul Sikk Aruküla huvikoolist Pääsulind, tema õpetaja on Piret Sternhof. Tugeva hääle ja energilise esituse eripreemia sai Mirjam Pikkel Kehra kunstidekooli Heli Laulustuudiost, õpetab Heli Karu.

7-9aastastest hinnati parimaks laulutüdrukuks Sirli-Marit Sikka Kolga koolist, teda õpetab Külli-Katri Esken.

10-12aastastest sai värvika esinemise eest eripreemia Kuusalu poiss Kaspar Kiilaspää, kelle lauluõpetaja on Taavi Esko.

13-15aastaste lauljate kategoorias võitsid Kuusalu noored: poistest Toomas Parra, ka teda õpetab Taavi Esko, ning Ode Pürg, kes õpib laulmist Külli-Katri Eskeni käe all. Kolmanda koha sai Mikk Tanel Oja Aruküla põhikoolist, ta õpetaja on Külli Ovir.

16aastaste ja vanemate lauljate arvestuses saavutas noormeestest teise koha Raasiku vallast Tallinna Ühisgümnaasiumi õpilane Raimond Voolaid, keda õpetab Heli Karu. Neidudest sai kolmanda koha Kehrast Heli Laulustuudiost Kristi Traagel, kelle õpetaja on samuti Heli Karu.

Tänavu ETV korraldatavat vabariiklikku laulukonkurssi ei toimu.

Eelmine artikkelKasispea külast leiti lõhkeaineid
Järgmine artikkelUued elektri- ja diiselrongid hakkavad sõitma juulist