Anija valla lasteaiad tegid teatrit

1081

Mini teatrifestivalist võib saada traditsiooniline üritus.
Lastetare lasteaia 5. rühma väikesed näitlejad EVELIN SIKK, MIRJAM VILBIKS, ALIIS PUUSAAR ja RIHARD DANILOV lavastuses „Lill, rohukõrs, piisake ja päike“.

Möödunud nädalal oli Kehra lasteaias Lastetare mini teatrifestival, kus lavale astusid Anija valla kolme lasteaia 4-7aastased lapsed.  Lastetare ja Lepatriinu lasteaedadest osales kummastki kolm rühma ning Alavere lasteaiast Mõmmila üks rühm. Lisaks astusid laval kolm korda üles ka kõik Lastetare  15 õpetajat muusikalise näidendiga Maiasmokk. 

Igal päeval, esmaspäevast reedeni, andis etenduse üks kuni kaks  rühma. Festivali peakorraldaja, Lastetare õppealajuhataja Maret Kivistu tundis heameelt, et vaatamata hommikul toimunud etendustele leidsid aega tulla teatrit vaatama ka lapsevanemad: „Kuigi oli tööpäev, siis oli iga etenduse ajal saalis ka vanemaid. Mõnel paar tükki, aga mõnel koguni kaheksa. Vanemad tänasid ja tõid lilli.“

Kümmekond lapsevanemat vaatasid koos lastega ka reede pärastlõunal antud õpetajate etendust, kuna see toimus ajal, mil vanemad oma lastele järele tulid. Sama päeva hommikupoolikul pidid õpetajad esitama etenduse ka enda maja lastele, kuid plaanitud ühe korra asemel  tuli esitada  kaks korda, sest ka teiste lasteaedade õpetajad soovisid näha.

Katre Jaani, Ele Millistferi ja Kaari Sillamaa kirjutatud näidend rääkis tibuke Luciast, kes oma isa, kuningas kuke, lossi tagavaradest karupoeg Mõmmile maiustusi viis. Kuna tegu oli muusikalise lavastusega hakkasid õpetajad esmalt muusikaõpetaja Leili Viirmanni juhendamisel õppima laule.

„Meil on kõik viisipidajad õpetajad, ühehäälselt said nad hästi hakkama. Jäin täitsa rahule, kuidas õpetajad kõik lood ära laulsid,“ rääkis Leili Viirmann.

Õpetajate sõnul võttis kõige rohkem aega teksti pähe õppimine. Läks aega, enne kui paberi pealt enam lugema ei pidanud. Õpetaja Külliki Heris tegi dekoratsioonid. Abistava käe ulatas ka  „Kehra Nukk“, kes andis laenuks sirmikonstruktsiooni. Kostüümid mõtlesid õpetajad ise välja ja igaüks õmbles või otsis vajalikud materjalid.

Lapsevanemad, kes teatrit vaatasid, ütlesid, et oli väga tore – nii kostüümid kui laulud mõjusid meisterlikult ja tundus, et õpetajate koostöö toimib hästi.

Anne Mets, kes lapsele järele tulles etendust vaatama jäi, kiitis, et oli huvitav jälgida ja talle väga meeldis, kuidas kõik õpetajad koos esinesid.

Lastetare rühmadest astusid festivalil üles 4., 5. ja 6. rühm lavastustega „Jussikese seitse sõpra“, „Jänes, rebane ja kukk“ ning „Lill, rohukõrs, päike ja piisake“. Lepa­triinu lasteaiast osalesid rühmad Rõõmurullid, Õnneseened ja Mürakarud, kes esitasid näidendid  „Muinasjutt valgest liblikast“, „Vaeslapse käsikivi“ ja „Metsalugu“. Alavere lasteaiast osales 4-5aastaste rühm lavastusega „Käpik“. Kõik osalenud rühmad said tänukirjad.

Maret Kivistu ütles, et festival läks hästi ning plaan on korraldada ka järgmisel aastal: „See võiks saada traditsiooniks. Võibolla  avaneb meil tuleval aastal võimalus teha kusagil mujal, mitte oma majas. Näiteks rahvamajas, kus on suurem saal ja rohkem ruumi.“

Eelmine artikkelKorteriühistute esindajad: Kas Kolgat ootab tondilinna saatus?
Järgmine artikkelRaasiku LC avaõhtul osales kogu maailma Lionsite president