Kolhoosi bänd Tandem tuli Vihasoo pillipralleks taas kokku

3977

Vihasoo pillipeol oli rahvast nii palju, et toole jäi puudu ja seisti ka fuajees.
Viimati esines Tandem 14 aastat tagasi. Laval AIVAR JÜRIMETS, ALLAN LAINLA, KUNO KALEVA, MEELIS ARULO ja HELEND PEEK. 

Tavaliselt on pilliprallel seatud publiku jaoks lauad-toolid Vihasoo rahvamaja saalis seinte äärde. Eelmisel laupäeval toimunud peol tuli neid järjest juurde  tuua, kasutusse läksid ka fuajee istmed ja katkised toolid, ent ikka oli istumiskohti vähe.

Pidulisi kogunes vähemalt 150, aga võis olla ka rohkem. Neist üle 30 olid ise pillimängijad-lauljad, kes astusid üles oma kollektiividega ning käisid pärast laval koos teistega jämmimas.

Enamik pillipralle muusikuid on pärit Vihasoost või seotud selle kandiga. Publikut tuli Kuusalust kuni Haljalani, paljud olid koos lastega.
„Tõeline külapidu!“ kuulutas Vihasoo Kultuuriseltsi juhatuse liige Andres Napp järjekordsetele saabujatele rõõmsalt.

Üle mitmete aastate mängis laval taas Loksa kolhoosi kunagine ansambel Tandem, mis lõpetas tegevuse 1994. aastal, viimane esinemine oli 14 aastat tagasi Valgejõel endiste bändide kokkutulekul.

Seekord tuletas Tandem meelde kümme lugu. Proovis käidi kolmel korral Loksa muusikakooli saalis. Esimesed neli laulu esitas ansambel pilliprallel kella 20 paiku, ülejäänud lugudega pääseti lavale tund pärast südaööd, sest esinejaid oli palju. Jämmijate pidevalt täienenud koosseis musitseeris enne neid järjest kaks tundi.

Laulja Meelis Arulo rääkis, et Tandemit ärgitas pillipralle puhuks kokku tulema Urmo Laht, kes ise sellese ansamblisse kuulunud pole. Tandemiga mängisid klaveril Aivar Jürimets, kitarristid Helend Peek ja Allan Lainla, trummar Kuno Kaleva.  

Urmo Laht esines koos Aivar Jürimetsa, Kuno Kaleva ja Jaanus Endemanniga – nad kuulutati välja Lahe bändina. Ühe laulu esitas nendega Annely Jürimets.

Taas olid laval eelmise pillipralle üllatajad, ansambel Horse Power: Rene ja Kert Krüsban, Andres Voorand, Alari Kolk, Kadri Voorand. Ka sel aastal esines Loksa õpilaste bänd Rööm: Kert Krüsban, Annely Jürimets, Anete Lomp, Anton Rohtla, Kristo Metus.

Tuntud jazzlaulja Kadri Voorand musitseeris koos oma bändikaaslase Mihkel Mälgandiga. Lahemaa lõõtsapunt oli laval koosseisus Viivi Voorand, Raivo ja Mart Nurmsalu,  Kert Krüsban, Jaanus Komp.

Nurmsalude naisansamblisse kuulusid Ingrid, Jaarika, Riina ja Esta Nurmsalu ning Kaisa Kaisel. Traditsiooniliselt esines ansambel VVV: Andres Napp, Ingrid ja Raivo Nurmsalu, Kert ja Merle Krüsban, Gerta Allemann, Eve Saidla.

Teistega koos käisid jämmimas veel Anne-Liis Paide ja Karl Erik Märtson. Peo alguses esinesid Anna Eliisabet ja Roosi Maarja Mänd Tammispealt.

Pillipralle toimus Vihasoos kuuendat korda. Korraldustiimis olid Andres Napp, Ingrid Nurmsalu, Esta Nurmsalu, Gerta Allemann, Aili Raudla, Merle Krüsban Vihasoo Kultuuriseltsist. Pidu oli publikule tasuta. Uue pillipralle korraldamiseks olid ja on toetused oodatud, suurimad toetajad saavad auhinnaks 5. pillipralle DVD. Ka seekordsest peost valmib DVD.

Eelmine artikkelKorteriühistute esindajad: Kas Kolgat ootab tondilinna saatus?
Järgmine artikkelRaasiku LC avaõhtul osales kogu maailma Lionsite president