Anija valla lapsed külastasid

956

Kehra noortekeskuse projekti raames tutvutakse erinevate ametitega.

Eelmisel sügisel kirjutas Anija valla sotsiaalkeskuse juhataja Mariann Markna projekti „Noorte konkurentsivõime suurendamiseks ja sotsiaalse tõrjutuse vähendamiseks ühiskonnale pakutava noorsootöö teenuse osutamine läbi noortekeskuste”. Sellele saadi ELi struktuurifondist 62 500 krooni ehk 3994, 5 eurot tegevustoetust.  

Aprilli alguses külastasid 15 noort Kehra gümnaasiumist ja üks Raasiku põhikoolist koos õpetajate ning noortejuhtidega Jõhvis Viru vanglat. Sinna sisenemiseks tuli läbida põhjalik isikukontroll ja noored, kes unustasid isikut tõendava dokumendi koju, ei pääsenud ekskursioonile ning pidid jääma ootama eesruumi. Ekskursioonil vaadati kartsa, kambreid, kabelit, rahustusruume, lühiajalise kohtumise ruume ning pikaajalise kokkusaamise tubasid.

Kehra noortekeskuse noortejuht Kadi Ellus rääkis, et noored nägid ka kinnipeetavaid: „Meie giidid olid vangla sotsiaaltöötajad, kellele noored esitasid väga aktiivselt küsimusi. Näha oli, et see külastus pani noori mõtlema oma tegude üle ning vanglat veidi kartma.“

Mariann Markna sõnul on järgmiseks plaanis minna RMKga metsa istutama.

Eelmine artikkelKulupõleng Kolgakülas
Järgmine artikkelLahemaa rahvuspargil täitub 1. juunil 40 aastat