Anija valla külade karaokevõistlus tuleb Raudojal

984

Laupäeval, 15. oktoobril toimuva võistluse korraldab mullune võitja Härmakosu.

Alavere Külaarendamise Seltsi algatatud valla külade karaokevõistlus „Naabrist parem“ toimub kolmandat aastat, iga kord oktoobris. Traditsioon on, et võistluse korraldab eelmise aasta võitja.

Tänavuse võistluse korraldaja Älis Kropatšjov, kes oli möödunud aastal Voosel Härmakosu võidukas võistkonnas, rääkis, et ka sel aastal on võistlema oodatud neljaliikmelised tiimid. Igal neist tuleb laulda neli laulu, ise saab valida, kas duetina või üksi. Külade esindused laulavad kordamööda.

Et võistlejad saaksid pisut ette valmistada, saadavad korraldajad neile eelnevalt laulude nimekirja. Need on enamasti tuntud Eesti lauljate eestikeelsed laulud, mõned ka inglisekeelsed. Eraldi on nimekiri lastelauludest, juhuks, kui mõni küla kaasab võistkonda lapsi.

Korraldajad on külade esindajatele saatnud kirja, kus paluvad osalemissoovist teada anda hiljemalt 12. oktoobriks. Seni on oma jah-sõna öelnud neli küla.
Eelmisel aastal osalesid valla külade lauluvõistlusel kümne küla esindajad.

Ka Härmakosu küla on kindlasti osalejate seas. Omavahel on kokku lepitud, et möödunud aasta võitjad annavad sel aastal võimaluse osaleda teistele, aga kui huvilisi pole, on nad valmis ka ise taas oma küla esindama.

Lauljaid hindab professionaalsetest lauljatest žürii – Joel Steinfeldt, Airi Allvee ja Lea Liitmaa.

Tänavune „Naabrist parem“ toimub Raudoja kõrtsis.

„Kuna meie külal pole kooskäimiskohta ning lähim, kus üritusi korraldatakse, on Raudoja kõrts, pidasime selle omaniku Ave Nahkuriga läbirääkimisi. Ta oli nõus,“ selgitas Älis Kropatjšov.

Kes ise laulda ei soovi, on oodatud omadele või lemmikutele kaasa elama – peale kolme parema küla, kelle nimetab žürii, valitakse ka publiku lemmik.

Eelmine artikkelKonflikt seltskonnas
Järgmine artikkelPolitseinik KAISA KAJO: „Ootamatult palju alaealisi liikus öösel ringi.“