Kolgakülas avati kunstiringi perede maalilaagri tööde näitus

2724

Kolgaküla kunstiringi 8 peret olid 12.-14. augustil Mohni saarel maalilaagris.


Laagrilised Mohni kivi juures.

MTÜ Kolgaküla Selts tegevjuht Kaisa Linno ütles, et juhendaja Krista Simson ja Mohni kaunis loodus avasid varjatud anded ning andsid kinnitust, et igaüks on võimeline maalima.

Laste kunstiring alustas Kolgaküla rahvamajas tegevust märtsis 2010, esialgu juhendas Marit Oinus. Eelmisest sügisest hakkas õpetama graafik Krista Simson Tammispealt.

Esialgu pidi ta asendama, aga veidi aja pärast ütles, et jääkski ise juhendama, rääkis Kaisa Linno: „Kuna emad käisid väikestega ringis kaasas, pakkus Krista, et ka nemad võiksid õppida. Sellest tekkis mõte, et isad võiksid samuti kaasa teha ning läheks peredega Mohnile. Olen seal käinud, väga ilus koht. Mohni hoonete omanik Jaan Manitski oli nõus. Kirjutasin KOPi (kohaliku omaalgatuse programm) rahataotluse „Kolgaküla kogupere kunstiprojekt“, seda toetati.“

Kaisa Linno kiitis, et kolm päeva Mohnil ja tulemus oli hämmastav – Krista Simson on suurepärane õpetaja, ei sundinud, aga pani laagrilised hoolega kunsti tegema.

„See oli kõigile suur leid. Tuleb meis endis peituv kunstnik üles leida.“

Kui 24 õpilast ja juhendaja saarele läksid, selgus, et vahetult enne neid oli seal olnud Lahemaa kunstnike laager. Saarevaht Mati Maasild tõdes, et profid kunstnikud pühendasid end maalimisele vähem kui Kolgaküla amatöörid.

„Mohnil hakkasime hommikul kell 8 maalima ja lõpetasime õhtul kell 9. Kõik olid pärast seda meelt, et maalilaagriga tuleks jätkata, kindlasti teha ka järgmisel suvel. Laagrisse said need lapsed, kes olid aasta otsa korralikult kunstiringist osa võtnud.“

Kolgaküla rahvamajas on üleval Glaidi ja Kalle Aasranna, Katre Vahtrase ja Kaido Eepoldi, Kaisa ja Peep Linno, Pilleriin Rembeli, Maria Präätsi, Viktoria Mesilase, Kaire Allmägi ning kunstiringi laste maalid ja joonistused.

Eelmine artikkelKonflikt seltskonnas
Järgmine artikkelPolitseinik KAISA KAJO: „Ootamatult palju alaealisi liikus öösel ringi.“