Loksa noored pandi Strasbourgis euro-eelnõusid koostama

3444
Loksa gümnaasiumi noored Strasbourgis Euroopa Parlamendi hoone ees.

Euroopa Parlamendi tööruume külastanud noored kiidavad, et sõit osutus väga huvitavaks.

Loksa gümnaasiumi 12.a klass, nende mõned sõbrad teistest klassidest ning õpetajad Anneli Vill ja Valvi Joaväli käisid Euroscola projekti raames Prantsusmaal Strasbourgis, kus Euroopa Parlament koguneb istungeid pidama ühel nädalal igas kuus.
Sõit sai teoks tänu sellele, et Katarina Ilves, Marina Pošetško ja Miron Storožev 12.a klassist otsustasid osaleda Euroscola korraldatud plakativõistluses ning said auhinnaks reisi europarlamendi töökohta.
Noored jutustavad, et nende minek oli kavandatud kevadisele koolivaheajale, lennupiletid oli Euroopa Parlamendi Infobüroo Eestis ostnud Lufthansa lennukitele. Just sel ajal algas Lufthansa pilootide streik, kuid infobüroo sai Tallinnast ärasõiduks vahetada teise lennufirma piletid.
Strasbourgis olid europarlamendiga tutvumas rohkem kui 20 riigi lapsed Euroopa Liidust, kokku üle 500 noore. Nad kogunesid Euroopa Parlamendi hoones.
Esmalt tutvustasid iga grupi esindaja istungitesaalis 1-minutilise kõnega oma riiki või kooli. Töökeel oli inglise keel. Eesti esindajana võttis sõna Loksalt Mart Tamm.
Päeva teises pooles said noored istungitesaalis ise europarlamendi tööd läbi mängida. Nad jagunesid töörühmadesse ning pidid välja töötama oma seaduseelnõud teemadel „Keskkond ja taastuvenergia“, „Teabevastutus ja kodanikuaktiivsus“, „2015 – Euroopa arenguaasta“, „Euroopa tulevik“, „Migratsioon ja integratsioon“, „Noorte tööhõive“. Ka eelnõusid tuli lõpuks teistele tutvustada.
Päev lõppes mälumänguga Euroopa Liidu ajaloo ja kultuuride kohta.
Katarina Ilves: „Sajaprotsendiliselt õige oli, et otsustasime plakati teha ja konkursil osaleda. Väga huvitav oli vaadata, kuidas europarlament töötab. Saime uute inimestega tuttavaks, enne inglise keele eksamit andis see hea praktika. Oli suurepärane kogemus, kindlasti soovitan ka teistel jälgida Euroscola konkursikuulutusi ning osaleda.“

Eelmine artikkelSelgus Kuusalu valla võrkpallimeister
Järgmine artikkelRaasiku JK Joker kaotas Maardu meeskonnale