Anija valla kolme aasta suvised teehooldajad on valitud

1016

Abivallavanema sõnul on selleks aastaks piisavalt raha, et suvel Anija valla teid hooldada.

Anija vallavalitsus kinnitas teehooldustööde hangete tulemused – kuni aastani 2015 hooldavad valla teid OÜ Üle ja FIE Otti Talu. Lepingud sõlmitakse kolmeks aastaks, selle ajaga kulub nende tööde peale hinnanguliselt kokku 50 000 eurot.

Teedehooldustööd jaotati hankes kolmeks: kruusateede hööveldamine, tolmutõrje ja teeäärsete niitmine. Kruusateid hööveldab OÜ Üle, firma küsib töö eest 43 eurot tund.

Abivallavanem Urmo Sitsi: „Tunnihind on tõusnud, kuid seekord nägid hanke tingimused ette, et tasu arvestatakse vaid nende tundide eest kui toimub reaalne töö. Objektile sõidu ja ärasõidu ning objektide vahelise ülesõidu eest tasu ei maksta. Esimesed arvutused näitavad, et hinnatõus on mõistlik.“

Tolmutõrjet teeb OÜ Üle kaltsiumkloriidiga, immutamise hind on 0,198 eurot ruutmeetri eest.

Niidab FIE Otti Talu. Ruutmeetri niitmine maksab 0,0076 eurot.

Abivallavanem Urmo Sitsi sõnab, et nende hindadega peaks vajalikud tööd saama tehtud: „Niitmist-tolmutõrjet ilmastikutingimused ei muuda, neid on ikka tarvis teha. Seevastu vajadus greiderdamise järele oleneb ilmastikutingimustest.“

Anija vallas on hooldatavaid kruusateid ligi 150 kilomeetrit. Käesoleval aastal on vallaeelarves teedehooldusele 120 000 eurot. Suvisteks hooldustöödeks 25. aprillist kuni 30. novembrini ja lihtsamateks remonditöödeks saab sellest kasutada 37 000 eurot.

Eelmine artikkelLõbustusasutuses rünnati meest
Järgmine artikkelKuusalu algklasside „Pöial-Liisi“ etendus vaimustas publikut