Anija valla kodulehekülg saab uue välimuse

985

Anija vald liitus kohalike omavalitsuste veebiportaaliga.

Tänavu märtsist võivad kohalikud omavalitsused liituda siseministeeriumi algatusel loodud uue veebiportaaliga. Selles saab luua ülesehituselt ühesuguseid, kuid sisult isikupäraseid kodulehti, mis muudavad infootsingu kiiremaks ja lihtsamaks. Projekti rahastab Euroopa Liidu struktuurfond. Uue kodulehe kasutamise eest peavad linnad-vallad maksma üle 30 euro kuus.

Anija vallavanem Tiit Tammaru ütles, et lehekülje kasutamine muutub mugavamaks: „Tahame teha sellise kodulehe, mis oleks loogilise ülesehitusega, et  inimestel oleks seda  hea uurida ja valla kohta infot saada. Praegu kasutusel olevalt lehelt on keeruline teavet  hankida, tuleb palju otsida, et vajalik info üles leida. Tegelikult peaks selleni jõudma kolme arvutihiire klõpsuga. Uus süsteem pakub võimalusi teha koduleht modernsemaks.“

Kodulehe sisulise poole koostamise võtsid enda peale MTÜ Soodlast Kõrveni liikmed Kaisa Tamkivi ja Marili Tammaru. Kodulehekülge hakkab haldama spetsialist, kes läbib vastava koolituse. Tiit Tammaru sõnul ei ole praegu veel kindel, kes sellega Anija vallast tegelema hakkab, kuid arvab, et sobivaim inimene on Anija valla järelevalvespetsialist Valter Jürna.

Uus kodulehekülg tuleb esialgu ainult eestikeelne, kuid vallavalitsus kaalus ka võimalust teha mitmekeelne.

Tiit Tammaru: „Arutasime, kas oleks mõttekas teha ka vene- ja inglisekeelne leht. Võib­­olla edaspidi võtame selle küsimuse uuesti üles.“

Raasiku vallavalitsus kavatseb uue portaaliga liituda sügise paiku. Kuusalu vallavalitsus ei ole veel otsustanud, kas liituda või mitte.
 
Kuusalu vallasekretär Maire Link selgitas, et vallavalitsus peab otsustama, kas liitumine tasub end ära või on mõttekam teha muudatusi olemas­oleva kodulehe ülesehituses.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Kiiu alevikus
Järgmine artikkelHarju maavanem ÜLLE RAJASALU külastas Raasiku valda