Anija valla aasta inimene on JÜRI LEPP

1899

Aasta inimese tiitel läks käsipallimeeskonna peatreenerile.

Anija aasta inimene 2014 JÜRI LEPP. Foto Anne Tanne
Anija aasta inimene 2014 JÜRI LEPP. Foto Anne Tanne

Anija   Lions-klubi   valis   aasta   inimeseks 2014 HC Kehra/Pulp&Paper peatreeneri Jüri Lepa, kes on Kehra käsipallureid juhendanud alates 1991. aastast. Aasta inimene kuulutati välja möödunud laupäeval, 10. jaanuaril Anija mõisas, klubi traditsioonilisel jõulupeol.
Lions-klubi president Aivar Urva ütles, et Jüri Leppa otsustati tunnustada teenete eest käsipalli arendamisel Kehras: „HC Kehra käsipallimeeskond on saavutanud 10 korral Eesti meistri tiitli, 9 korda olnud Eesti karikavõitja, 3 korral Balti liiga võitja. Möödunud hooajal sai HC Kehra taas Eesti meistriks. Aastal 2008 valiti Jüri Lepp Anija valla aukodanikuks. Ta on viinud Kehra käsipalli kõrgele tasemele.“
Jüri Lepp tänas tunnustuse eest ja sõnas, et treeneritöö on meeskonnatöö, ning kiitis klubi juhtkonna tublit tegevust, sponsoreid ja fänne: „Treeningute ajad on spordikeskuses paigas, võime oma poolprofessionaalse meeskonnaga Kehras treeningutel käia. Olemas on ka buss, et sõita võistlustele. Kevadise finaaliseeria õnnestumisele aitasid kindlasti kaasa ka fännid, kes toetasid meid nii Põlvas kui Kehras.“
Anija mõisas toimunud peo kohta rääkis ta Sõnumitoojale, et niisugused tunnustused on meeldivad, Anija mõisas oli tore ja ilus õhtu, vastuvõtt oli südamlik.
„Mul on Anija mõisaga perekondlik side. Mu isa on käinud seal esimese Eesti Vabariigi ajal 6 aastat koolis. Minu vanavanaisa Jüri Lepp oli nende Anija meeste seas, kes läksid Tallinnasse õigust nõudma ja sa sai ka omad vitsahoobid kätte,“ lausus peatreener Jüri Lepp.
Sügisel 2014 langes HC Kehra ootamatult esimeses mänguringis Eesti karikasarjast välja. Peatreener kommenteeris, et HC Kehral olid sügisel rasked ajad, karikasari sattus perioodile, kui osad mehed olid vigastatud.
„Aasta lõpus osalesime Hollandis rahvusvahelisel turniiril, olime 8 võistkonna seas neljandad. Nüüd oleme taas saanud treenida, sel nädalal mängime Viimsiga, järgmisel Viljandiga,“ märkis Jüri Lepp, kes töötab ka Tallinna spordikooli käsipallitreenerina.