Anija valda esindavad maakonnakonkursil HELI KARU laululapsed

850

Anija valla laululapse konkursi kõigis vanuseklassides võitsid Heli Laulustuudio õpilased.

Möödunud laupäeval, 6. aprillil korraldas Anija Valla Kultuurikeskus Kehra rahvamajas laulukonkursi „Anija valla laululaps“.

Võistlejaid oli 28, nende seast valiti välja vanuseklasside võitjad, kes lähevad valda esindama Harjumaa laululaps 2013 konkursile, mis toimub 26. ja 27. aprillil Kiili rahvamajas.

Ülekaalukalt olid kõige edukamad Kehra Kunstidekooli Heli Laulustuudio õpilased, kes võitsid kõigis vanuseklassides. Neid õpetab stuudio juht Heli Karu.

Žürisse kuulusid Sirje Medell, Maria Väli ja Sandra Nurmsalu.

2-4aastaste vanuseklassis oli kaks võistlejat, maakondlikule konkursile läheb Caroli Kaalo.

5-6aastasi väikeseid lauljaid oli 5, võitis Mirjam Pikkel.

7-9aastaste vanuseklassis osales 9 lauljat, parim oli Laureen Ots.

10-12aastaste seas oli võistlejaid 5, võitis Keijo-Johann Norden.

13-15aastaste vanuseklassis konkureerinud 4 lauljast hindas žürii parimaks Liilian Otsa.

16-18aastaste kategoorias oli 3 lauljat, maakonnakonkursile läheb Kristi Traagel.

Konkurssi teadustasid Kehra Nuku nukud, kellele andis hääle juhendaja Sirje Põlendik. Helitehnikat haldas Veigo Kaaret. Vaheajal oli avatud rahvamaja kohvik.

Anija Valla Kultuurikeskuse juht Ruth Lille: „Korraldasin Anija valla laululapse konkurssi esimest korda. Varem on lauljaid olnud 30-40, kui aga vaadata publiku seisukohast, siis 25 oleks normaalne kuulamise-taluvuse piir. 30 lauljat on maksimum, kontserdi külastaja ei tohiks ära väsida. Tegime sel aastal kontserdile vaheaja, žürii hindas kohe 3-9aastased lauljad ära, siis oli väikestel võimalus ära minna, et ei tekiks tüdimust.“