Loksa noorteansambel Rööm on rohkem esinenud täiskasvanutele

3287
Loksa koolinoorte ansambel Rööm muusikakooli juubelil: klahvpillimängija KATARINA ILVES, laulja ANETE LOMP, kitarrist ANTON ROHTLA, trummar KERT KRÜSBAN, teine laulja ANNELY JÜRIMETS ning basskitarrist KRISTO METUS.

Tuleval laupäeval astub Rööm üles Vihasoo rahvamajas Pilliprallel.

Loksa gümnaasiumi õpilaste ansambel Rööm tuli kokku poolteist aastat tagasi, 2011. aasta novembris. Sama aasta kevadel lõpetasid bändi kokku kutsunud Annely Jürimets ja Katarina Ilves Loksa muusikakooli ning soov oli pillimänguga edasi tegeleda. Mõlemad neiud õpivad praegu Loksal 10. a klassis, punti kutsuti ka klassivend Anton Rohtla, kes on muusikakoolis õppinud kitarri.

Annely Jürimets jutustab, kuidas kohe oli selge ja loogiline, et bändi tuleb saada ka kaks aastat noorem Kert Krüsban, vabariikliku akordionikonkursi võitja, kes oskab paljusid pille mängida ja on muusikaliselt võimekas. Kert Krüsban on bändis trummar. Basskitarrist Kristo Metus õpib samuti 8. a klassis, temagi on käinud muusikakoolis kitarriklassis.

Laulma saadi Valgejõel elav Anete Lomp Loksa kooli 12. a klassist – ta on laulmist õppinud Juule Laurendi käe all, viimased paar aastat osalenud Kuusalu Kunstide Kooli kaudu Tallinnas Ithaka Maria laulustuudios.

Helimees on Aivar Jürimets, nõu ja jõuga on esinemistel abis teinegi isa, Lauri Metus. Mehed käivad ka kahekesi muusikat tegemas, nende bänd kannab nime A-LA.

Esialgu olid noorteansambli proovid Annely Jürimetsa kodus. Aivar Jürimets, kes on mänginud omaaegses kuulsas Viinistu bändis Doktor-A, räägib, et pakkus lugusid, mida võiks kuulata ja harjutada kokkumängu. Nüüd valivad Röömu liikmed ise laule, enamasti kuulmise järgi, sõnad leiab internetist.

Aivar Jürimets: „Lastel entusiasmi on, peaasi, et saaksid ansamblitunnetuse. Helitehnika on minu isiklik, pillid on muusikakooli omad.“

Ligi aasta teeb bänd proove muusikakooli kooriruumis. Kogunetakse pühapäeviti, aga vajadusel ka teistel päevadel.

Esimene kontsert toimus Kolgaküla rahvamajas, kus esineti kolme looga. Mõni aeg hiljem astuti Kolgakülas üles ka teist korda, mullu augustis oli esinemine Loksa päeval, kaasa tehti Loksal naisansambli juubelil. Väiksemate koosseisudega mängis bänd Kõnnu ja Valgejõe jaanipidudel. Neli laulu esitati Loksa muusikakooli 40. juubelipeol. Tuleval laupäeval saab Röömu näha-kuulata Vihasoos Pilliprallel, kuna Kert Krüsban on selle küla elanik.

Annely Jürimets tõdeb, ongi kuidagi nii läinud, et peamiselt on esinetud täiskasvanute üritustel, ja arvab, et pigem kutsuvad need, kes bändi teavad.
Ümbruskonna teistest noorteansamblitest on nad kuulnud vähe ja ta arvab, et omakandi noortebändide kokkutulek võiks olla päris vahva üritus.

Loksa muusikakooli sünnipäeval esitas Rööm esimese omatehtud laulu „Mäletad veel“ – see sündis ühistööna, konkreetset autorit pole. Viisijuppe on veelgi, tegutsetakse selle nimel, et peagi saaks valmis järgmise originaalloo.

Katarina Ilves kiidab, et tänu bändile on tal võimalus klaverit tõsisemalt edasi mängida: „Harjutan tihti kodus, et proovis mitte alustada nullist. Saame omavahel hästi läbi, üritame koos muusikat kuulata. Laulude valikul on teinekord ka vaidlusi, aga nii on ju igas bändis. Kui muusikakoolis esinesime, tuldi pärast meiega rääkima, kiideti.“

Ansambli nime Rööm kohta sõnab ta, et algselt oli kasutusel inglisekeelne Far Away, kuna elatakse üksteisest kaugel, kuid siis arvati, et nimi võiks kõlada eestipärasemalt. Anete Lomp pakkus sõna „rõõm“, millest kasvas välja Rööm.

Anete Lomp vastab küsimusele, kuidas on teha muusikat koos endast noorematega, et igast võimalusest tuleb kinni haarata: „Muusikalises mõttes on nad minust palju targemad, areneme koos. Käisin paaril korral nende proove vaatamas ja jäin. Nad on ju väga head muusikud, eriti Kert Krüsban, kes on sel suvel kutsutud esinema Viru Folgile ja ta omakorda kutsus minu ning Kristo Metuse endaga koos musitseerima.“

Eelmine artikkelVargus Anija valla garaažis
Järgmine artikkelRahvakoosolek Kolgas – kuidas kaitsta alevike-äärseid metsi lageraiete eest