Anija vald saab riigilt ligi 3,7 miljonit krooni toetust

780

Vabariigi valitsus eraldas stabiliseerimisfondist toetust 44 omavalitsusele.

Vastavalt valitsuse eelmise nädala otsusele on kõige suurem toetuse saaja Anija vald, kellele antakse 3 665 000 miljonit krooni. Harjumaal omavalitsused saavad stabiliseerimisfondist kokku 10,5 miljonit krooni. Peale Anija valla saavad toetust veel Paldiski linn – 3,5 miljonit krooni, Vasalemma vald – 2,3 miljonit krooni, Nissi vald – 948 000 krooni ja Aegviidu vald – 95 000 krooni.

Anija valla finantsist Maar­ja Sikut selgitas, et toetuse saajad ja toetuse määr arvutati välja selle põhjal, milliste omavalitsuste tulubaas vähenes tänavu võrreldes mullusega kõige rohkem. Dotatsiooni saava 44 omavalitsuse tulumaksu laekumine oli tänavu vähemalt 16,7 protsenti väiksem kui 2008. aastal.

„Meie valla tulumaksulaekumine on sel aastal 22 protsenti väiksem kui eelmisel aastal. Mõnel vallal oli vähenemine veel suurem, aga kuna meie vallas on palju elanikke, on protsentuaalne langus kõige suurem,“ sõnas ta.

Vallavanem Tiit Tammaru ütles, et lisaeelarve, millega eraldati raha valla korrakaitseühingule ning ka HC Kehrale lisatoetuse andmine sai võimalikuks üksnes tänu riigi täiendavale abile. Suurem osa 3,7 miljoni krooni suurusest dotatsioonist on kavas jätta reservi, kuna sel aastal lisaeelarvet enam teha ei saa.

„Järgmise aasta tulubaasi on raske ette ennustada, kuid kardan, et ees on rasked ajad. Seetõttu peame rakendama väga konservatiivset eelarvepoliitikat,“ lausus ta.

Vallavanema sõnul tuleb 2010. aastal kavandada rohkem raha sotsiaalhoolekandele, vaja on toetada ka külaliikumist – tänavuses eelarves ei olnud külaseltside toetamiseks üldse raha.

Valitsuse määrusega eraldati omavalitsuste tulubaasi stabiliseerimise toetusi kogusummas 27,7 miljonit krooni. Kokku oli riigieelarves omavalitsuste tulubaasi stabiliseerimisfondis 30 miljonit krooni, millest 2,3 miljonit krooni kulus Imavere valla saneerimistoetuse maksmiseks.

Eelmine artikkelArukülas löödi meest
Järgmine artikkelAnija vald teeb suurtele peredele taas jõulukingid