Anija vald liitus „Maale elama“ liikumisega

1215

 „Maale elama“ portaalis on nüüd info ka Anija valla kohta.

Kui valida internetilehel maale-elama.ee Põhja- ja Kesk-Eesti kogukonnad, on neist kohe esimene Anija. Anija valda tutvustab foto, millel Margit Aasmaa kehastatud Anija Eit viitab käega suurele Piibe maantee ääres seisvale Anija Eidele. Selle juures on reklaamlause: Anija Eit soovitab! Anija valla kohta on portaali lisatud üldine tutvustus, ülevaade lasteasutustest, võimalused huvitegevuseks ja vaba aja veetmiseks ning palju muud, ka tööpakkumised ja kinnisvarakuulutused.
Valla arendusjuht Ingeldrin Aug ütles, et põhieesmärk on saada Anija valda elama uusi peresid: „„Maale elama“ lehelt saab lugeda edulugusid inimestelt, kes on tänu sellele algatusele läinud maale elama. On omavalitsusi, kes on liikumisega seotud algusest peale, nende rändesaldo on selle ajaga muutunud positiivseks – inimesi tuleb rohkem, kui läheb ära.“
Ingeldrin Aug lisas, et teavet, mis Anija valla kohta üles pandud, tuleb veel täiendada: „See on järjepidev töö. Eesmärk on, et inimene, kes otsib endale siinkandis elukohta, saaks sealt kätte kõik tema jaoks olulise info alates pakutavast kinnisvarast kuni töökohtade ja olemasolevate teenusteni.“
Kogukonnainfo alla on võimalik kirja panna ka ettevõtlusvõimalused. Arendusjuht kutsub kõiki, kel on pakkuda näiteks tühjana seisvaid hooneid või maad, kus saaks ettevõtlik inimene hakata tegutsema, andma sellest talle teada.
„Maale elama“ algatusega seotud suurim ettevõtmine on mess. Kolmel kevadel toimunud „Maale elama“ mess on tänavu Tartus ja Tallinnas. Anija valda minnakse tutvustama 14. mai messile Telliskivi Loomelinnakusse.
„Tuleb teha põhjalikku eeltööd – alates sellest, et mõelda välja, mis sõnumiga sinna läheme kuni messiboksi kujunduseni. Kui keegi tahab meie messimeeskonnas osaleda ja ettevõtmisse panustada – ta on oodatud! Näiteks mõni, kes räägiks, miks ja kuidas nad tulid maale elama, mõni väikeettevõtlusega tegelev inimene ja kogukonna eestvedajad. Messi ajal toimub ka arvamusfestival, avatud on ettevõtluskohvikud, et saada oma äriideele esmast tagasisidet ja nõu,“ kõneles Ingeldrin Aug.

Eelmine artikkelAruküla põhikoolile sotsiaalpedagoog
Järgmine artikkelMaavanem soovitab Kuusalu volikogul 1. veebruari istungit korrata