Kuusalu valla merepeo korraldab SÖREN JÕÕRASE firma Rutiinipeletaja

3857

Kuusalu valla tänavune merepidu tuleb 11. juulil Valkla rannas.

Sören Jõõras ja tema noorem vend Severi Jõõras  on Kuusalu keskkooli vilistlased, kes kooli ajal ja ka hiljem on tuntust kogunud kergejõustiklastena, Sören on mitmevõistleja, Severi jooksja. Eelmisel nädalal saabusid vennad Portugalist treeninglaagrist, kus nendega koos treenis Kuusalu vallast Kolgakülast pärit mitmevõistleja Taavi Tšernjavski, kes kuulub Eesti noortekoondisesse.
„Mina olen mitmevõistluses niiöelda hilisem ärkaja, alustasin treeningutega suhteliselt hilja,“ ütleb Sören Jõõras. „Taavi hakkas treenima varem. Meie vennaga treenime Tallinnas Lasnamäe spordihallis ning Kadrioru ja vahel ka Kuusalu staadionil, treener on Huko Linnas. Kuuel päeval nädalas käin trennis, korraga kolm tundi. Portugali välilaagris olime kolmandat korda, sealt saab juurde motivatsiooni ja jõudu, pole argipäevamuresid, pühendud täielikult sportimisele. 13 päevaga tegime 20 treeningut. Võistlustel esindame vennaga Kuusalu Spordiklubi. Kui keegi soovib toetada mind või meid sporditee jätkamisel, siis abist kunagi ära ei ütle.“
Sören Jõõras lõpetas Kuusalu keskkooli 2011. aastal. Edasi läks õppima Tallinna Ülikooli rekreatsioonikorraldust, bakalaureuse kraadi sai 2014. aasta kevadel.
„Kehalise kasvatuse õpetaja ja endine treener Margit Jäetma soovitas, et õpi kas või autolukksepaks, aga mitte kehalise kasvatuse õpetajaks ega treeneriks. Mulle tõesti ei sobi rutiin, meeldib olla korraldaja, mõelda välja uusi asju,“ lausub noormees.
Et pärast keskkooli lõpetamist saaks tudengina trennides edasi käia, oli vaja leida rahastust. Sören Jõõras asutas teise kursuse üliõpilasena OÜ Events & Marketing Managers. Ta selgitab, et vajas projektipõhist tegevust, sest igapäevast või -õhtust tööd ei saanud ega saa teha, siis ei jätkuks aega regulaarseks sportimiseks: „Firma aitab mul elada sportlase elu ja püüelda tippspordi poole. Kogu mu teenitud raha läheb sporditegemisele.“
Hiljaaegu täiendas ta firma nime brändinimega Rutiinipeletaja. Edaspidi reklaamitakse ürituste korraldajana firmat Rutiinipeletaja E&M Managers, mille hüüdlause on „Rutiin vajab peletamist!“. Abilised on endised kursusekaaslased Tanel Tiivel ja Kaspar Sillamaa. Lähiajal valmib oma koduleht www.rutiinipeletaja.ee.
Mullusel merepeol korraldas triatloni  
Neljal varasemal aastal viis Kuusalu merepeo läbi Eesti Laevajuhtide Liit. Selle Kuusalu vallas elavad liikmed moodustasid paar aastat tagasi Lahemaa Mereklubi. Merepeod toimusid Tapurlas, Pärispeal, Salmistul, Kolga-Aablas.
Ent tänavu Lahemaa Mereklubi enam Kuusalu vallavalitsuse konkursil merepeo korraldajaks ei kandideerinud. Ainus huviline oli Rutiinipeletaja E&M Managers.
Taotlus tuli esitada sügisel, ent info valituks osutumise kohta edastati jaanuari lõpus. Sören Jõõras tõdeb, et sellise viivitamise tõttu oli raskem saada merepeo õhtuks ansamblit, kuna paljudel on suvised esinemised planeeritud. Seekord õnnestus musitseerima kutsuda rock n rolli bänd Boogie Company.
„Merepidu ei ole kasumlik üritus, Kuusalu vald toetab 2000 euroga, aga sellest ei piisa. Olen käinud firmadelt toetust küsimas, imestatakse, miks osaühing tahab oma ettevõtmisele toetust. Selgitan, et pidu on rahvale tasuta, tuleb saada toetajaid. Väga hea sponsor on alati Kiiu Soon, ka Balti Spoon, Jõekääru Perepuhkus ning Kuusalu Spordikeskus on alati valmis toetama. Meie oma firmaga võtsime peo korraldada selleks, et saada kogemust suure rahvahulgaga ürituse tegemisel. Oleme küll teinud firmapidusid, aga need on väiksemad,“ räägib Sören Jõõras.
Ta tõdeb, et merepeo kontseptsiooni eriti palju muuta ei saa, uuendusena on kavas vesiaeroobika välitingimustes ehk meres. Kindlasti tuleb triatlon, lastele võistlusi ja mänge ning näha saab traditsioonilist näitlikku merepäästeoperatsiooni.
Meresõidukite võistlus on kavas teha teistmoodi, need ehitatakse kohapeal valmis etteantud aja ja korraldajatelt antavate materjalidega.
Peokoht tuleb restorani Valkla Rand lähedusse, eraldi alad tehakse müügilettidele ja esitlustelkidele. Sören Jõõras ütleb, et kõik, kes soovivad ettevõtmisele õlga alla panna, on teretulnud.
Südamenädala orienteerumine ja eelseisev elamusmäng
Aprilli lõpus korraldas Rutiinipeletaja koostöös Kuusalu Spordikeskusega südamenädala ürituste lõpetuseks orienteerumismatka. Rada oli 7kilomeetrine, vürtsi lisasid infotahvlid spordialadest ja tervisespordist, hiljem oli loetu kohta mälumäng. Osalejaid oli seitse.
Sören Jõõras märgib, et reklaami sai tehtud matkale ka Facebookis ning loodeti aktiivsemat osalust.
Juuli lõpupoole kavandab Rutiinipeletaja läbi viia elamusmängu ehk punktimängu, kus neljaliikmelised võistkonnad peavad nelja tunni jooksul läbima erinevaid kohti ja täitma kokku kuni 96 ülesannet.  Näiteks tuli eelmisel aastal toimunud mängus esitada Kiiu kortermajade ees 4minutiline rock-kontsert, filmida seda ja hiljem tõendusmaterjalina ette näidata. Kõige sportlikum ülesanne oli teha 10 prääksuga kükki.
Sören Jõõras: „Üle-eelmisel aastal oli 8 võistkonda, mullu 11. Lootsime suuremat osavõttu, panustasime reklaamile, aga tundub, et Kuusalu kandi rahvas ei ole seni olnud valmis taolisi teistsuguseid uusi asju tegema. Võibolla kardetakse, et ei olda nii head. Või on põhjus selles, et Kuusalu vallas on väga palju säravaid ja aktiivseid inimesi, tugevaid eestvedajaid, kõigil on oma asi ajada. Ent konkurents viib sihile ja teiste üritustel käies saab alati häid ideid. Nii viime Kuusalu elu edasi.“

SÖREN JÕÕRAS: „Elamusmäng jõuab alati ka Kiiu torni juurde.”
SÖREN JÕÕRAS: „Elamusmäng jõuab alati ka Kiiu torni juurde.”

Ta loodab, et sel suvel on elamusmängus rohkem rahvast ning julgelt tullakse ka merepeo triatlonile.
Saalihoki treener
Lisaks sellele, et teeb ise hoolega mitmevõistlejana trenni, on Sören Jõõras treener. Ta juhendab kolmandat aastat Eesti ainsat elektriratastooli saalihokiklubi ning möödunud sügisest ka Kuusalu saalihokinaiskonda.
16. mail toimub Kuusalu Spordikeskuses saalihokipäev, kus elektriratastooli saalihokiklubi tutvustab oma tegemisi.  Huvilistel on võimalik proovida, kuidas on mängida saalihokit ratastoolis istudes. Oodatud on ka liikumispuudega inimesed.
Lõpuks tuleb Kuusalu saalihokinaiste ja elektritooli saalihokimängijate vaheline mäng ka Kuusalu naiskond pannakse ratastoolidesse mängima.
Sören Jõõras: „Leidsin elektriratastooli saalihokiklubi treenerikuulutuse Facebookist. Tahtsin taskuraha teenida, läksin ja jäin. Olin Kuusalus osalenud saalihokitreeningutes, kui Pille Plakk juhendas saalihokiringi. Kuna Eestis teisi ratastooli-saalihokimängijaid pole, oleme võistelnud Saksamaal, sel suvel läheme Hollandisse. Sõpruskohtumisi on olnud soomlastega.“
Kuusalu saalihokinaiste kohta sõnab ta, et ehkki enamik tiimist on temast vanemad, võtavad nad ta nõuandeid hästi kuulda. Suveks on naistele tehtud treeningkava, et nad spordiksid ka siis, kui võistkond koos ei treeni.

Eelmine artikkelPolitseikroonika
Järgmine artikkelAruküla tähistas tantsupäeva rongkäigu ja ühiszumbaga