Anija, Kuusalu ja Raasiku vallas tähistati südamenädalat

712

Anijal ja Raasikul oli ühepäevane programm, Kuusalus kogu nädala.

Möödunud nädal oli üleriigiline südamenädal. Tasuta tervise­spordivõimalusi pakuti kõikides meie piirkonna valdades.

Raasiku vallavalitsus korraldas pühapäeval kepikõnniürituse. Instruktori juhendamisel sai kepikõndi teha nii Aruküla, Raasiku kui Pikavere terviserajal. Kõige populaarsem oli ettevõtmine Raasikul. Seal osales 37 tervisesportlast. Arukülas võttis osa 27 inimest ja Pikaveres 15. Vallavalitsuselt oli kõikidele osalejatele tee ja võileivad. Osalema kutsuti inimesi internetiportaalis Facebook.

Raasiku vallavanem Aare Ets ütles, et võib lugeda päeva kordaläinuks: „Arvestasime umbes, et 20 osalejat igal rajal. Pikavere ongi üsna väike koht, kuid Arukülas oleks eeldanud natuke suuremat huvi. Raasikul oli osavõtt seevastu väga aktiivne. Ilm oli ilus. Kõik läksid laiali rõõmsate nägudega.“

Kuusalu spordikeskuses toimusid südamenädala raames kuuel nädalapäeval viis erinevat treeningut ja sai mõõta kehakoostist. Osalemiskordi oli 186, kuid mõned inimesed käisid ka mitmes treeningus ja kõik grupid said täis. Kõige populaarsem tegevus oli keha koostise mõõtmine. Kahel päeval kokku mõõtis oma kehamassiindeksit, rasvasisalduse protsenti ning skeletilihaste osakaalu  63 inimest. Treeningutest oli populaarseim easy step. Uued olid jõusaali tutvustavad näidistreeningud.

Kuusalu spordikeskuse juhataja Kadri Idavainu sõnul oleks võinud rohkem inimesi tulla kepikõnnile, kus osalejaid oli 26: „Inimestele üritus meeldis. Seda on näha täituvusest ja tasuta asjad on ikka toredad. Südamenädalat tähistame  kindlasti ka edaspidi.“

Anija valla spordikeskuses toimus pühapäeval treeningpäev, kus sai proovida nelja erinevat treeningut ning mõõta kehakoostist. Varasematel aastatel on trennid olnud nädala vältel.

„Sel nädalal oli meil ka nii palju muid üritusi, et tegime ühepäevase programmi. Seetõttu osalesid paljud inimesed mitmel treeningul järjest,“ rääkis spordikeskuse juhataja Indrek Lillsoo. Kokku osales treeningutel 54 inimest. Neist populaarseim oli ringtreening, millest võttis osa 33.

„Tagasiside oli väga positiivne. Ringtreeningusse lubasid paljud juba sel nädalal uuesti tulla. Südamenädal on väga hea üritus ja kavatseme sellest kindlasti osa võtta ka järgmistel aastatel,“ lubas Indrek Lillsoo.

Südamenädala tegevusi rahastati osaliselt Euroopa Sotsiaalfondi programmist „Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2013-2014“ ja olid mõeldud eelkõige tööealisele elanikkonnale.