Anija vallas remonditakse lasteaedu

892

Anija valla kõigis kolmes lasteaias tehakse lisaeelarvega eraldatud summade eest remonttöid.

Anija vallavolikogu kinnitas oktoobris lisaeelarve, millega eraldati lasteaedadele täiendavat remondiraha.

Lasteaed Lepatriinu sai 512 640 krooni. Kahe rühma terrasside laudpõrandate vahetamiseks kulub 81 480 krooni. Nelja rühma tualettruumid renoveeritakse 431 160 krooniga, summa sees on torustike, sanitaarseadmete, põrandate ja elektrisüsteemide vahetus ning viimistlus. Praegu on valmis terrasside põrandad. Sellel aastal valmivad veel Lepatriinu kahe rühma tualettruumid ja kahes rühmas lükkub remont jaanuarisse. Lepatriinus töötavad firma OÜ Prigus Grupp ehitajad.

Lastetare lasteaiale eraldati 226 820 krooni spordisaali ja selle juurde käiva  tualett- ning inventariruumi väljaehituseks. 150 000 krooni kulub seni tühjana seisnud ruumide renoveerimiseks ja 50 000 krooni eest paigaldatakse lasteaeda tuletõkked. Õppeklasside akende vahetusele eraldati 26 820 krooni ning praeguseks on aknad juba vahetatud. Selle aasta sees paigaldatakse ka tuletõkkeuksed.  Spordisaal valmib jaanuari lõpuks. Lastetares remondib spordisaali RasMar Ehitus OÜ, tuletõkkeuksed paigaldab AS Kose Ehitus ja aknad vahetas HPI Projekt OÜ.

Lasteaed Mõmmila vanema rühma mänguruumi ja tualettruumi renoveerimiseks on ette nähtud 104 256 krooni. Tööd saavad valmis lähiajal. Mõmmilas remondib rühmaruumi AS Kose Ehitus.

Anija valla ehitusspetsialisti Viljo Leisi sõnul ei ole neis ruumides varem remonti tehtud: „Lepatriinus oli kuuest tualettruumist renoveeritud kaks. Nelja rühma tualettruumid olid ehitusaegsed ja täielikult amortiseerunud. Lastetares oli renoveeritavates ruumides varem sotsiaalkeskus ja kultuurikeskuse kangakudumise ring – sinna on plaanis teha spordi- ja liikumismängude ruum. Ka Mõmmila vanema rühma ruume polnud seni korrastatud.“

Remonditöid tehakse tööpäevadel ehk sel ajal kui lapsed on lasteaias.

Viljo Leis: „Laste magamise ajal peab olema vaikus. Lepatriinus ja Mõmmilas on lapsed remondi ajal teistes rühmades. Lastetares seisis remonditav ruum siiani tühjalt.“

Eelmine artikkelVikipalu külas põles alajaam
Järgmine artikkelReedeöine torm jättis paljud külad elektrita ja inimesed lumevangi