Anija ja Raasiku vallavalitsus maksavad aastalõpupreemiat

1437

Kuusalu ja Loksa ametnikud jõulupreemiat ei saa.

Anija ja Raasiku vallavalitsused otsustasid maksta valla teenistujatele ja allasutuste töötajatele aastalõpuks preemiat.

Anija vallavalitsus maksis novembris 100 eurot kõikidele vallamaja ja allasutuste töötajatele, kes olid tööl täiskoormusega alates esimesest poolaastast, ning 50 eurot nendele, kes töötasid teisest poolaastast. Väiksema koormusega töötajad said hüvitist vastavalt töökoormusele. Hüvitise summalt arvestati maha tulumaks.

Kokku said heade töötulemuste eest preemiat 225 inimest. Vallaeelarvest kulus koos sotsiaalmaksu ja töötuskindlustusega ligi 29 000 eurot.

Vallavanem Tiit Tammaru ütles, et tegu oli pigem aastalõpuhüvitise kui preemiaga: „Vaatasime eelarvest, palju on hallatavates asutustes vahendeid, mida võimaldada väljamaksmiseks. See summa peaks aitama natuke kompenseerida hinnatõusu. Kahju, et rohkem maksta ei saanud.“

Raasiku vallavalitsus premeerib sel nädalal kogu aasta täiskohaga töötanud vallateenistujaid ja allasutuste juhte kuni 261 euroga. Väiksema koormusega töötajad saavad preemiat lähtuvalt sellest. Kokku makstakse preemiat 38 inimesele, vallaeelarvest kulub 10 925 eurot koos riigimaksudega.

„Raasiku valla allasutuste juhid otsustavad ise, kas maksta oma töötajatele preemiat või mitte,“ ütles vallavanem Aare Ets.

Kuusalu vallavalitsus ametnikele jõulupreemiat ei maksa. Allasutuste kohta sõnas vallavanem Urmas Kirtsi, et jõulupreemiate raha pole eelarvesse pla­neeritud ning ka nende töötaja­tele ei maks­ta. 

Loksa linnavalitsuse töötajad ei saa samuti jõulupreemiat.

Eelmine artikkelTeele kukkunud puu Tapula külas
Järgmine artikkelKuusalu valla kultuuripreemia sai „Odüsseus“ ja spordipreemia TANEL PAABO