Anija ja Kuusalu valla naised käisid Soome-Eesti tantsupeol

1571

Raasiku valla tantsurühmade juhendaja JANNE KUUSKLA assisteeris peol naisrühmi.

Möödunud nädalavahetusel, 16.-17. juunil toimus Tamperes III Soome-Eesti tantsupidu. Anija valda käisid esindamas Anija valla kultuurikeskuse naisrühm Kadrel, keda juhendab Anu Mäeorg, ning Alavere naisrühm Maarika Tuttelbergi juhendamisel. Kuusalu vallast osales Ilme Laagrikülli juhendatav naisrühm Viimikud.

Tantsurühma Kadrel juht Anu Mäeorg ütles, et nemad käisid Soome-Eesti tantsupeol esmakordselt ja muljed olid väga head: „Kolmapäeval läksime Tallinna proove tegema ja neljapäeva õhtul sõitsime Soome. Laupäeval oli peaproov ja pühapäeval tantsupidu. Tugeva vihma tõttu saime peo lõpuks läbimärjaks, aga tuju oli rõõmus.“

Raasiku valla tantsurühmad peost osa ei võtnud, kuid naisrühmi assisteeris Raasiku valla tantsurühmade juhendaja Janne Kuuskla.

„Minu jaoks oli see täiesti uus ja huvitav kogemus. Olen varem küll tantsupeol tantsijana ja korra juhendajana olnud, kuid rühmi assisteerinud mitte,“ rääkis ta.

Naisrühmi oli kokku 65 ning nende peale kokku kolm assistenti. Janne Kuuskla sai selle ülesande rahvatantsujuhtimise koolis – pärimustantsu kursusel pakuti võimalust minna tantsupeole appi.

„Üldtantsudega oli alguses väike segadus ja tuli natuke ümber orienteeruda. Lühikese aja jooksul sai ära tehtud väga suur töö,“  kiitis Janne Kuuskla tantsijaid ja juhendajaid. „Kõik olid väga tublid ja tegid ilusat tantsu. Kui naised treppidest alla ja platsile saatsin, siis tuli pisar silma.“

Anija valla rahvatantsijate sõitu toetas Anija vallavalitsus ning Viimikuid Kuusalu vald. Osa sõidukulust tuli tasuda tantsijatel endil.

Eelmine artikkelPõles sauna katus
Järgmine artikkelHarju maakaitsepäev toimus Raasikul lausvihmas