Anija valla 17. kodukandipäeval võistlesid kaks küla

4554

Anija valla 17. kodukandipäev peeti 16. juunil Kihmla-Salumäe külaplatsil deviisi all „Eesti külaelu, ehk ilus kolhoosiaeg on tagasi!“.


Kihmla-Salumäe stiliseeritud võistkond. Kolhoosiesimees ANDRES VERPSON, esimehe abikaasa ehk raamatupidaja ANNELI VERPSON, lüpsjate brigadir ENE LEHTME ja endine kultuurtöötaja TIINA NURMIK.

Kui varasemalt korraldati kodukandipäevi Kehra staadionil, siis nüüd toli pidu teist korda külas, mille võistkond võitis aasta varem toimunud kodukandipäeva võistlused.

Tänavu osalesid kõigis võistlustes Kihmla-Salumäe ja Härmakosu külad. Anija-Kuusemäe esindus tegi kaasa külade jõukatsumises.

Külade võistluse korraldas mullune võitja Kihmla-Salumäe, kultuuriprogrammi ja teised võistlused korraldustoimkond.

Volikogu esimees Jaan Oruaas ja vallavanem Tiit Tammaru heiskasid kodukandipäeva avamisel Eesti lipu. Vallavanem Tiit Tammaru andis kogukonnas viimasel ajal kõige enam silma paistnud inimestele üle vallavalitsuse tänukirjad: Mart Luukas – väikelapse elu päästmise eest Kehras, Karin Kaas – kaaskondlase märkamise eest, Käsipallimeeskond HC Kehra – riigi parim käsipallimeeskond.

Kihmla-Salumäe esines kolhoosi Looming rahvana
Kihmla ja Salumäe külarahvas jäljendas omaaegse kolhoosi Looming olustikku, alates riietusest ja lõpetades tehnikaga – välja olid aetud sõjajärgsed sõidukid Moskvits 401, GAZ Ai-Ai ja kolhoosiaegne niiöelda vene Willis.

Kihmla-Salumäe külavanem Raivo Meremaa oli riietunud asjakohaselt, kandis autojuhi tolleaegset nurkmütsi ja remondimehe kitlit.

Mati Sidok sai külavanemalt nõukogude sõduri mundri ja leidis pluusitaskust suitsupaki Belamorkanal, kus paar paberossi veel sees. Kolhoositarid olid end üles mukkinud ning kandsid panipaikades ja pööningutel varjul olnud lillelisi kittelkleite, endal piimamannergud käevangus. Kolhoosi Looming esimees ehk Andres Verpson soetas endale soliidse rõivastuse otse Balti jaama turult. Esimehel priskem palk, võib endale enamat lubada, ei jätnud külamehed ütlemata.

Arvelauad, telefon, erinevad joogi ja toidunõud – neid oli toodud kaasa mitmetest kodudest.

Andres Verpson kirjeldas, kuidas sel kevadel on külas tehtud ühiseid koristustalguid, kodus on jõutud vaid muru niita. Külatee äärde paigaldati teadetetahvlid ja taluviidad ning tehti korda külaplats.

„Pidu oli üle ootuste vägev, mõni küla oleks võinud ikka veel tulla. Oli kuulda, et kodukandipäeva toimumise koht ei olnud justkui sobilik ja jäi kaugeks, aga kus siis veel, kui mitte külas. Korraldajad nägid vaeva ja eeldasid arvukamat osavõttu. Kahju,“ sõnas Andres Verpson.

Üllatus, üllatus!
Esinesid Anija valla taidluskollektiivid, klubi Figurett peotantsijad, Älis Kropatšjov ja line-tantsu grupp Kantriroosid. Oli maadlusklubi Juhan demonstratsioonesinemine. Tantsuks mängis ansambel Mosquito.

Ansambli vahepausil oli üllatusesineja Anija vallavalitsuse Brigaad Vallavitsad. Lavale astusid vallavalitsuse 15 töötajat, esmaettekandes sai kuulda omaloomingulist teost „Kodukandipäeva laul“ tuntud loo “Maid ja rahvaid“ viisiga. Publikule jagati laulusõnu ning kõigil oli võimalik kaasa laulda. Laulu sõnad kirjutas Marge Raja.

Võitis Härmakosu
Külade teatevöistluse võitis Härmakosu küla. Isetegevus­programmi eest anti mõlema külale esikoht. 

Külade esindajate jõukatsumises liitus kolmanda võistkonnana Anija-Kuusemäe. Võitis Kihmla-Salumäe, järgnes Härmakosu, kolmas oli Anija-Kuusemäe.

Parima küla tiitli üldarvestuses võitis Härmakosu, kes tunnistati Anija valla 2012 aktiivseks külaks. Rändkarika võttis vastu külavanem Viktor Kropatšjov.


Võistluste tulemused

Fotojaht – 1. koht Anneli Vislapuu, 2. Anneliis Tali, 3. Tuuliki Rohtla. 

Naisekandmine – 1. Heleen ja Tanel Sinijärv Kihmla-Salumäe külast, 2. Kätlin Seene ja Martin Vislapuu Kihmla-Salumäelt, 3. Kristi Gross ja Jürgen Palkmann Härmakosust. 

Vee-võrkpall – 1. Kehra sovhoosi I vöistkond, 2. Maakad Härmakosu külast, 3. Kolhoos Looming Kihmla-Salumäelt. 

Brigaadi teatevõistlus – 1. Härmakosu, 2. Kihmla-Salumäe. 

Esindajate võistlus – 1. Kihmla-Salumäe, 2. Härmakosu, 3. Anija-Kuusemäe. 

Külade isetegevus – Härmakosu ja Kihmla-Salumäe said mõlemad esikoha.

Eelmine artikkelPõles sauna katus
Järgmine artikkelHarju maakaitsepäev toimus Raasikul lausvihmas