Anija endisesse vallamajja kolib esialgu kool

872

Anija senisest vallamajast Kehras, Kreutzwaldi tänav 2 saab Kehra kooli remondi ajaks gümnaasiumiosa õppehoone.

Pärast vallavalitsuse kolimist renoveeritud ruumidesse Kreutzwaldi tänav 6 seisab endine vallamaja tühjana, küte on välja lü­li­tatud. Järgmisel aastal, kui Kehra gümnaasiumihoone läheb remonti, hakkavad koolitunnid toimuma mitmes erinevas kohas. Endine vallamaja saab gümnaasiumiklasside ajutiseks õppehooneks.

Abivallavanem Urmo Sitsi ütles, et kolimise aeg pole teada enne koolimaja rekonstrueerimise ehitushanke lõppu. Ta avaldas lootust, et hiljemalt kevadiseks koolivaheajaks on ehitaja valitud ning koolipere hakkab kolima.

Ehituse kestvuseks planeeritakse tema sõnul 9 kuud kuni aasta: „Kõige optimistlikuma prognoosi kohaselt saab kool oma majja tagasi minna 2013. aasta alguses või vähemalt kevadel.“

Kui koolimaja rekonstrueerimistööd on lõppenud ning õppetöö hakkab jälle seal toimuma, kolitakse Kreutzwaldi 2 hoone esimesele korrusele Kehra noortekeskus. Teine korrus jääb sama maja teises tiivas tegutseva kultuurikeskuse kasutusse.

Kapitaalset remonti ei ole kavas teha, kuna ruumid on üsna heas korras. Kultuurikeskusel ongi vaja pigem kabinette, need on teisel korrusel olemas.

Noortekeskuse praegustesse ruumidesse peaks tulevikus kolima Kehra raamatukogu. Valla arengukavas on selleks planeeritud 2013. aastal 85 000 eurot.
Raamatukogust vabanevate ruumide arvelt on võimalik Lastetare lasteaias avada 2-3 rühma.  

Eelmine artikkelPiirkondlike tugiisikute konkursi tulemused selgunud
Järgmine artikkelHarjumaa Muuseumis avati näitus „Elu Kehra tehase korstna all“