ANDRE SEPP: „Raasiku vald on õpetajaid väärtustanud.“

950

Endise vallavanema kiri pahandas Aruküla kooli õpetajaid.

Riigikogu liige, Raasiku eelmine vallavanem Andre Sepp ütles Sõnumitoojale, et õpetajate surve palgatõusuks on arusaadav, kuid kahtles, kas streigiga oma eesmärk saavutatakse.

Ta märkis, et teiste valdkondade arvelt ainuüksi õpetajate palka suurendada ei ole võimalik: „Eestis on haridusele kuluv summa 7 protsenti SKPst, oleme sellega Euroopa Liidus neljandal kohal.“

Eelmisel reedel Aruküla rahvamajas toimunud kohtumisel rääkis Andre Sepp – teda kummastas, et erinevalt teistest koolidest-lasteaedadest otsustas kolm päeva streikiv Aruküla põhikool teha plakatitega piketi Arukülas ning saatis eraldi nõudmised ka vallavalitsusele ja koolijuhile.

„Mis me oleme siin valesti teinud?“ küsis ta.

Andre Sepp mõtiskles, et Raasiku vallas on õpetajatele võimaldatud normkoormusest suuremat koormust, makstud lisatasusid, preemiaid: „Oleme õpetajaid väärtustanud nende valimisega valla aukodanikuks, premeerinud neid, kelle õpilased on esinenud edukalt olümpiaadidel.“

Ta lisas, et volikogu võttis 10 miljonit krooni laenu Aruküla kooli rekonstrueerimiseks, et õpilastel-õpetajatel oleksid parimad tingimused. Seda tuli Andre Sepa sõnul teha teiste, sealhulgas ka lasteaedade ja huvikoolide õpetajate ning valla palgal olevate teiste pedagoogide arvelt.

„Üheteistkümne aasta jooksul, mil olin vallavanem, ei julge küll öelda, et Raasiku vallas poleks haridust väärtustatud või et see poleks olnud meie esimene prioriteet,“ lausus ta.

Päev varem jõudis Aruküla kooli Andre Sepa kiri, mis olevat õpetajaid sedavõrd pahandanud, et nad otsustasid temaga kohtumisele mitte minna. Riigikogu liige kinnitas Sõnumitoojale, et kuigi saatis kirja kooli üldmeilile, oli see mõeldud direktor Avo Mölsile.

Andre Sepp: „Olen kasutanud ka varem sama meiliaadressi ning alustasin oma kirja sõnadega: „Tere Avo!“ Kirjutasin talle kui oma pikaaegsele mõttekaaslasele Raasiku vallavolikogust. Mind ajendas kirjutama Sõnumitoojast loetud info, et Aruküla kool on ainsana piirkonnas esitanud streiginõudmised ka vallavalitsusele ja koolijuhile ning esmakordselt Raasiku valla ajaloos taotleti luba avaliku piketi korraldamiseks. Väljendasin direktorile ja kolleegile valimisliidust oma mõtteid ning palusin tema kui kauaaegse direktori ja volikoguliikme arvamust. Küsisin ka, mida tähendab normkoormuse võrdsustamise nõue, mida õpetajad soovivad ning kes on nende streigijuht. Sain Avo Mölsilt ka pika ja põhjaliku vastuse. Oli suur üllatus, et minu kiri suunati kogu kooli kollektiivile.”

Eelmine artikkelAutod vajusid kraavi
Järgmine artikkelRaasiku valla juubelietendus pakkus äratundmisrõõmu