Andineemes rannapidu ei tule

1329

Korraldajad teatavad nüüd Facebookis, et rannapeo koht on täpsustamisel.

Eelmisel kolmapäeval, 15. juunil ilmunud Sõnumitoojas avaldasime loo „Facebookis leviv info rannapeost ajab Andineeme rahva ärevusse“ – Kuusalu vallavalitsuselt ei olnud avaliku ürituse luba taotletud, ent Facebookis olid eelmise nädala seisuga rohkem kui 15 000 inimest märkinud end peole minejaks.
Esinema oodatakse nimekaid noori artiste ja bände.

Korraldajad kinnitasid siis, et pileteid plaanitavale kahepäevasele mammutkontserdile „Teeme oma rannapeo“ veel ei müüda ega hakata ka müüma enne, kui nõutavad kooskõlastused on saadud ja  peokoht kindel.

Päev hiljem, 16. juunil sai Kuusalu vallavalitsus ja ka Sõnumitooja Andineeme inimestelt teada, et Piletilevi on siiski alustanud piletimüüki Andineeme rannapeole. Kuusalu vallavalitsus saatis sama päeva hommikul tarbijakaitseametile avalduse, et piletimüük peatataks.

Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi selgitas Sõnumitoojale, et piletimüügi alustamisega tehti Andineeme rannapeo asjus esimene reaalne samm, seni oli selle kohta levitatud infot Facebooki kaudu: „Samas ei saanud korraldajatel olla eeldust, et pidu toimub. Pealegi on nende kirjeldatud koht Andineemes Lahemaa rahvuspargis. Piletimüügi näol oli tegu tarbijate eksitamisega.“

Tarbijakaitseamet andis neljapäeval välja pressiteate, et ürituse „Teeme oma rannapeo“ korraldamiseks puudub kooskõlastus, sellist väljakuulutatud kontserti Kuusalu vallas ei toimu ja piletite müük on peatatud.

Rannapeo korraldaja Vlatz Albrant kinnitas esmaspäeval, 20. juunil Sõnumitoojale, et Facebookist ei nimetata Andineemet enam kontsertide toimumiskohaks: „Meie saime aru, et rannahaldajal oli RMKga leping sõlmitud, kuid selgus, et ei olnud ning seal on rahvuspark. Otsime kohta, variante on mitu, veel ei tea, kas pidu tuleb mere ääres Tallinna lähedal või kusagil mujal.“

Eelmine artikkelIRLi Kuusalu osakonda juhib HENN PÄRN
Järgmine artikkelOodatakse vastuseid küsimustikule olukorra kohta Raasiku vallas