Andineeme sadamateema

50

Kuusalu vallavalitsus ja planeeringutespetsialistid on mitmel korral arutanud ja taas seisavad ees arutelud, kuidas lahendada Lahemaa rahvuspargis asuvasse Andineeme külla rajatud väikesadamaga seotud vaidlusi. Nüüd on kõne all maismaaosa detailplaneering, mis kõige muu kõrval muudaks mereni ulatuva krundi ametlikult kinniseks. Otse mööda randa seal enam vabalt liikuda ei saaks, kõndijail tekiks võimalus minna ringiga ligi 400meetrit metsarajal ning siis edasi taas mööda randa.

Vainu ja Taneli kinnistud kuuluvad OÜ-le Magister Morum ning ulatuvad mereni, kuhu ettevõte rajas ligi kuus aastat tagasi esmalt lautrikoha-väikesadama, hiljem pikendas põhjamuuli ehitusloata.

Väikesadam sai kooskõlastatult keskkonnaametiga Kuusalu vallavalitsuselt kasutusloa 2018. aastal, kuid ilmnes, et akvatoorium täitub liivaga. Magister Morum on tellinud spetsialistidelt hinnangu, kuidas ehitada sadam nii, et liiva ei koguneks.

Andineeme osad elanikud ja suvitajad on asutanud MTÜ Andineeme Rannad ning tellinud kallasrada sulgevale planeeringule vastuväited Keskkonnaõiguse Keskuselt.

Magister Morumi esindaja kommenteerib, et väikesadam pigem toetab kohalike kalurite tegevust ja võimaldab paremat ligipääsu merele ning keskkonnaseadustiku järgi pole sadamates kallasrada.

Eelmine artikkelKuu­sa­lu val­la­va­ne­ma­na jät­kab TER­JE KRAAN­VELT
Järgmine artikkelAeg­vii­du rah­va­ma­ja ju­ha­ta­ja AN­GE­LA MÄ­GER kut­sub jõu­lu­laa­da­le