Arukülas tehti isadepäeval trikke

2945

Raasikul oli isadepäeva pannkoogihommik.


Isadepäeva ühisharjutus Aruküla põhikooli aulas.

Arukülas tulid isad pühapäeval koos lastega põhikooli aulasse, kus võisteldi mängus „Minu isa suudab“, lapsed esinesid lauluga ning tsirkusekooli omanik Vello Vaher õpetas akrobaatikatrikke, mida isad said proovida koos lastega.

Raasikul tegid skaudid rahvamajas pannkooke ja peeti fotojahti.

Minu isa suudab
Aruküla isadepäeva alustati mänguga „Minu isa suudab“, eeskuju oli võetud telemängust „Minu mees suudab.“
Korraldaja Garina Toomingas näitas ette võistluse – lipsusõlmede sidumine, rõnga püüdmine puust Buratino nina otsa, pingpongi palli põrgatamine ja paberlennuki lennutamine. Lapsed pakkusid, kui mitu korda nende isa suudab üht või teist asja ühe minuti jooksul teha, kolme kõrgeima pakkumise esitanud lapse isad võistlesid.

Esimeses võistluses tuli siduda nii palju lipse kaela, kui oli võimalik. Lipsusõlm pidi pärast ka lahti tulema. Võitis Tõnu Lindvee. Teise võistluse ehk Buratino ninaga rõnga püüdmises oli edukaim Imre Roos. Pingpongipalli põrgatamise reketil võitis Reimo Vilberg. Neljandas ehk paberlennukite võistluses võistlesid kõik isad. Igaüks tegi paberlennuki ning seejärel prooviti, kelle lennuk lendab kõige kaugemale. Võidukas oli Raivo Jürgenson.

Harjutused isadele ja lastele
Pärast isade võistlust esines külaline Vello Vaher. Ta demonstreeris trikke, mida isad said järele proovida – tiku süütamine ühe käega, žongleerimine, sangpommi viskamine ja püüdmine, kurika tasakaalus hoidmine ninal ja erinevad jõunumbrid. See oli aga soojenduseks akrobaatikatrikkidele, mida artist õpetas seejärel isadele ja lastele – lapse ühel käel üles tõstmine; „surfilaud“, kus isa tegi kätekõverdusi ja laps püüdis tema seljal seistes tasakaalu hoida; „liumägi“, kus isa tõstis lapse tireliga üle oma pea ning laps sõitis seejärel mööda isa selga nagu liumäest alla, ja palju muud.

Imre Roos, kes oli tulnud koos poeg Sanderiga, ütles, et nemad jäid väga rahule: „Oleme ikka võimaluse korral osa võtnud sellistest asjadest.Vello Vaheri õpetatu oli väga tore, pärast näitasime kodus trikke ka emale ja vanaemale. Võistlusmängud olid ka lahedad. Sarnaseid ettevõtmisi võiks rohkemgi olla.“

Argo Aavik, oli tulnud koos tütar Annabeliga: „Oleme ka ise püüdnud lihtsamaid trikke teha, aga Vello Vaheri õpetatu oli ikka midagi muud. Pärast proovisime kodus veel kogu õhtu. Kuna mu teine laps oli natuke tõbine ega saanud päeval kaasa tulla, siis kodus tuli kõik uuesti ette näidata ja kolmekesi edasi teha.“

Ta lisas, et isadepäeva tähistatakse nende peres alati ja kuigi argipäeval jääb töö kõrvalt laste jaoks vähem aega, kui sooviks, siis nädalavahetustel püüavad alati koos midagi toredat ette võtta.

Raasikul rahulikum
Raasikul möödus isadepäev vaiksemalt. Rahvamajas oli pannkoogihommik, võisteldi sportmängudes ja käidi fotojahil.

Rahvamaja juhataja Helle Vaga ütles, et kuigi kohale tuli ainult viis isa lastega, oli väga ilus isadepäev: „Ilmselt oli asi eelmisel õhtul toimunud Raasiku põhikooli juubelis.“

Skautide juht Katrin Bach küpsetas pannkooke. Isade ja laste tiimid tegid Raasikul fotojahi.

„Pildid on väga kenad, need said rahvamajja üles. Sealt on näha, kui ilusaid kohti Raasikul on ja kui palju on isadel fantaasiat,“ kiitis Helle Vaga.

Ta soovis isadele südamele panna, et nad edaspidi ikka lastega kodust välja tuleksid, kui on isadepäev.

Eelmine artikkelRaasikul oli maja suitsu täis
Järgmine artikkelERI KLAS juhatas Kuusalus noortekoori ja orkestrit