Kuulamas käis 40 inimest.
Möödunud teisipäeval, 25. jaanuaril külastasid Alavere rahvast Anija vallavanem Arvi Karotam, abivallavanemad Urmo Sitsi ja Marge Raja ning finantsist Maarja Sikut, et vastata elanike küsimustele.
Rahvamaja saalis olnutel oli küsimusi viimase haldusreformikava kohta. Uuriti, millised on plaanid tõmbekeskuseks kavandatud Kehra linnaga, kus linnapildis ei ole 20 aastaga midagi ilusamaks muutunud, vaid pigem vastupidi, sellisena ei tõmba linn kedagi.
Arvi Karotam vastas, et kuigi Kehras on viimastel aastatel mitu objekti korda tehtud, nõustub ta kriitikaga: „Peame üheskoos hakkama Kehra üldist visuaalset pilti muutma. Äsja võtsime tööle uue vallaarhitekti, kes hakkab senisest rohklem tegelema haljastuse planeerimisega. Plaan on kaardistada räämasolevad valla- ja eraobjektid. Kavatseme eraomanike lohakuse üle hakata tegema rohkem järelevalvet. Valla objektide kordategemine sõltub eelkõige rahakotist. Kortermajade korrastamisel peaksid eelkõige aktiivsust üles näitama ühistud. Kahjuks on paljudes majades ühistud loomata.“
Vallavanem lubas, et kindlasti taastatakse kodukaunistamise konkurss, pannakse käima piirkondlikud aiandushuviliste ringid: „Alaveres on see juba olemas ning lähiajal loome aiandusringi ka Kehras. Kavas on kohtuda maanteeameti juhtidega, et läbi rääkida Anija vallas riigile kuuluvate teede rekonstrueerimise kava. Plaanis on ka kohtumine Elroni juhtidega, et arutada parkimisplatside ehitust rongijaama lähedusse.“
Tunti muret, et vallas on vähe ettevõtlust ja ainuke suurem tööstusettevõte on Kehra tehas.
Arvi Karotam vastas, et peab üheskoos rohkem panustama väikeettevõtluse arendamisse: „Vallas on palju ettevõtlikke inimesi, kes vajavad alustamiseks vallavalitsuse tuge ja abi. Kavas on lähiajal korraldada ettevõtluse alane seminar, kus tutvustada tugiteenuseid ettevõtluse alustamiseks. Suurt potentsiaali näen turismialasel ettevõtlusel. Kevadeks valmib valla turismiarengu kava. Anija vald on üks osa Kõrvemaa kaunist loodusest, mis on hea eeldus oma piirkonna turundamisel.“
Alavere elanikud küsisid ühistranspordi kohta, kas on lootust, et see paraneb.
Urmo Sitsi vastas, et busside graafikud on kavas viia vastavusse üksteisega ja rongiaegadega, kuid Elroni graafikud muutuvad veel kevadel. Mis puudutab busside täituvust, siis praegu on avalikel liinidel sõitvad bussid suured ja pooltühjad.
Abivallavanem avaldas lootust, et tulevikus õnnestub panna käima väiksemad bussid, mille sõidugraafik lähtub rohkem vajadusest: „Harjumaa ÜTK apelleerib paraku statistikale, mis näitab, et busside täituvus on väga madal.“
Saalisviibijad tundsid huvi ÜVK vaegtööde vastu, sest Alaveres on Pargi tänav ehituse järel ikka veel korrast ära. Urmo Sitsi vastas, et vaegtööd Alaveres ja Kehras Ülejõel tehakse ära kevadel. Kui õnnestub, püütakse parandust vajavatele teedele panna mustkate, kuid kuna vallaeelarve on veel volikogus kinnitamata, ei saa seda kindlalt lubada.
Alavere noortekeskuse puhul tunti muret, et seal on talvel külm, ja kuigi vallavalitsus on probleemist teadlik, ei ole midagi tehtud. Marge Raja vastas, et selle aasta eelarvesse on kavandatud küttesüsteemi rekonstrueerimine.
Alavere Külaseltsi esimees Valdo Sööt võttis sõna, et kutsuda üles osalema aktiivsemalt külaseltsi koosolekutel ja tegevuses: „Kord kuus on külaseltsi koosolek. Sellest ei ole kasu, kui me paari inimesega koos istume ja arutame. Tulge kohale ja rääkige ning kui on probleeme, saame need esitada üheskoos vallavalitsusele.“
Vallavanem Arvi Karotam kiitis külaseltsi esimehe üleskutset: „Alavere rahva mured ja probleemid leiavad vallavalitsuses tulemuslikuma lahenduse, kui kohalik kogukond need omavahel enne läbi arutab ja siis vastavad ettepanekud teeb. Vallavalitsuse kohtumised Alavere rahvaga hakkavad tulevikus toimuma regulaarselt vähemalt kaks korda aastas.“