Kolga lasteaias töötavad 4 rühma remonditud ruumides

2105
Kaheaastane VLADA LUKINA ja nelja-aastane LIISI-MARII MÜRK Kolga lasteaia sõimerühma mängunurgas.

Trallipallide rühma remont läks maksma 48 000 eurot.

Kuusalu valla kohalik ehitusfirma Filkester OÜ ja tualettruumid remontinud Tsellu Abi OÜ andsid oktoobri lõpus üle Kolga lasteaia remonditud rühmaruumid. Lastele avati rühm 1. novembrist.
Kolga lasteaia nimekirjas on 86 last kokku 5 rühmas: üks sõimerühm ja neli liitrühma. Õpetajaid on kokku 9, õpetaja abisid 5, lisaks osalise koormusega liikumisõpetaja, muusikaõpetaja, logopeed, õppealajuhataja, tugiisik, majahoidja, üldkoristaja – kokku 22 töötajat. Majandusjuhataja on Kolga koolil ja lasteaial ühine.
Direktor Kaja Martinson: „Meil on hubane maalasteaed. Oleme rahul, et meil on oma köök, kuigi varasematel aegadel on olnud arutuse all ka kooli ja lastaia köökide ühendamine. Ent koolivaheaegadel kooli köök ei tööta ning tänu sellele, et teeme süüa oma majas, saame hoida toiduhinda all ja on ka kodusem.“
Lasteaia ehitas Kahala sovhoos 1980. aastal tüüpprojekti järgi, samasugused on näiteks Vihasoo ja Kehra Lepatriinu lasteaed. Hiljem ehitas Kirovi kolhoos Kolga nelja rühmaga lasteaiale juurde 2 rühma ruumid ja saali.
Kuusalu vald on viimastel aastatel Kolga lasteaiamaja järjest remontinud. Nüüd on jäänud nõukogudeaegse väljanägemisega veel ühe rühma ruumid.
Direktor Kaja Martinson räägib, et viimati kordatehtud ruumides olid põrandad katki, seinad pragulised, veetorustik lekkis. Nüüd on toad soojad ja üle värvitud, põranda alla pandi radoonitõke. Ruumidesse osteti kaas­aegsemad voodid ja kapid. Osa mööblit on varasematest aegadest.
Remontida on vaja veel ühe rühma ruumid. Remontimata rühmas on eriti halb valgustust. Taotlus on esitatud valla uude lisaeel­arvesse. Vallavalitsus hakkab lisaeelarvet kokku panema ja siis selgub, kas viimase rühmaruumi remondi saab juba tänavu.
Direktori sõnul ei ole Kiiu lasteaia valmimine Kolga lasteaia laste arvu vähendanud, paar last läksid üle Kiidu , sest elavad Kiius. Järgmisel aastal on Kolga lasteaeda taas lapsi juurde tulemas. On ka lapsevanemaid, kes on tahtnud aasta keskel oma lapse mujalt lasteaiast Kolka üle tuua, aga kohad on täis ja see pole praegu võimalik.
„Vanemad toovad oma kullatükid lasteaeda ja soovivad, et nad oleksid hoolega hoitud. Lasteaiatöötaja  töö  on  vastutusrikas  ja  täh­tis ning on väga hea, et Kuusalu vald suudab lasteaiaõpetaja töötasu alammäära koolide õpetajatega samal tasemel hoida,“ lausub ta.

Eelmine artikkelRiigikogu kandidaatidest
Järgmine artikkelKas Kuusalu valla hariduslembus on müüt?