Alavere noortekeskus ja raamatukogu koolimajja

1002

Anija vallavalitsus on otsustanud viia sügisest Alavere noortekeskuse ja raamatukogu üle põhikooli hoonesse.

Alavere noortekeskus tegutseb praegu rahvamajas, raamatukogu ühe kortermaja viietoalises korteris. Vallavanem Tiit Tammaru ütles, et Alavere koolis on õpilasi jäänud järjest vähemaks ning seal on ruumi üle. Kavandatavate ümberkorralduste peamine eesmärk on tema sõnul kokkuhoid.

„Ümberkorraldustega seotud märksõnad on kulude vähendamine, teenuste parem kättesaadavus ja ruumide otstarbekam kasutamine,“ lausus ta.

„Külaraamatukogu tegutseb praegu kortermajas, kus on suured kommunaalkulud, see ei ole mõistlik. Otstarbekas on see korter maha müüa ning kolida raamatukogu mujale. Meil on keset asulat suur koolimaja, mille ressursse saab ära kasutada senisest palju paremini.“

Tiit Tammaru sõnul ei saa külaraamatukogu kooli raamatukoguga päriselt kokku panna, sest kahe kogu fonde peab hoidma eraldi. Külaraamatukogu käsutusse antakse kooli senine arvutiklass koos serveriruumiga, kokku on seal 70 ruutmeetrit pinda.

Noortekeskuse ümberkolimist pidas vallavalitsus vajalikuks, kuna praegused ruumid rahvamajas vajavad renoveerimist, kuid see pole praegu otstarbekas.

Noortekeskuse tööd peaks koolimajja kolimine vallajuhi hinnangul lihtsustama, kuna seal ollakse lastele lähemal ning kahe asutuse vahel on võimalik senisest veel tihedam koostöö. Noortekeskus saab koolis enda kasutada ühe ruumi, kuid vajadusel ja kokkuleppel juhtkonnaga on neil võimalik kasutada ka koolimaja teisi ruume.

Kolimised on plaanis suve jooksul, et sügisel saaksid raamatukogu ja noortekeskus alustada tööd uutes ruumides.

Eelmine artikkelPuu kukkus sõiduteele
Järgmine artikkelRaasikul avati kunstmuruga jalgpallistaadion