Köök on lasteaia süda

882

Koolidele maksab riik õpilaste lõunatoidu eest põhikooli lõpuni 64 senti päevas. Kuusalu vald tasub ka keskkooliõpilaste koolitoidu eest. Kuusalu ja Kolga lasteaedade päevane toidumaksumus on hoolekogudega kooskõlastatult 1.28 eurot. See on potti pandavate toiduainete hind, köögi- ja palgakulud maksab vald.

Kuusalu kooli majandusjuhataja tõdes, peakokal on palju mõtlemist, et söögid mahutada lubatud rahasse. Päris kohalikust toodangust ostetakse kartulit ja teisi juurvilju. Muus osas püütakse muretseda eestimaist toorainet. Kogu aeg vaadatakse, et laste toit oleks hea ja kodumaine. Raskem on tomatite ja kurkidega, Hispaania-Hollandi omad on palju odavamad.

Kuusalu ja Kolga lasteaedades tõdetakse, et toiduainete hinnad on tõusnud ja võibolla peab hakkama taotlema uuest aastast toidupäeva maksumuse suurendamist.

Kõik olid aga ühte meelt, et oma köök on lastele parim. Aastaid tagasi arutati Kuusalu vallas, kas hakata tellima toitu mujalt või ühendada valla lasteasutuste köögid. „Köök on lasteaia süda. Terve mõistus võitis,“ kommenteeritakse nüüd.

Eelmine artikkelPuu kukkus sõiduteele
Järgmine artikkelRaasikul avati kunstmuruga jalgpallistaadion