Lähiajal algab Kuusalu tervisekeskuse maja remont

859

Hoone soojustatakse saastekvootide müügist saadud raha eest.

Kuusalu tervisekeskuse maja soojustaja riigihanke võitnud ühispakkujad Koger Projektijuhtimise AS ja OÜ KRPL alustavad tuleval nädalal tööd.

Koger Projektijuhtimise AS projektijuht Toomas Ruus ütles, kui on ettevalmistav periood, võivad maja senised rentnikud oma ruumides edasi töötada.

Sisetöid hakatakse tegema juulikuus, siis on samal ajal ruumides töötamine raskendatud. Võib juhtuda, et mõnedel päevadel peab maja olema ka suletud.
Hoone alumisel korrusel tegutseb eakate kodu ja on perearstide ning hambaarstide tööruumid. Ülakorrusel asub Kuusalu raamatukogu, ruume rendivad mõned ettevõtjad ja ka politsei.

Kuusalu eakate kodu juhataja Küllike Enok ütles, et sisetööde ajaks tuleb neil majast välja minna. Arutusel on kaks varianti – kas viiakse eakad Kallaveresse ja personal läheb kollektiivpuhkusele või kolitakse ümber.

„Tõenäolisem on, et läheme ajutiselt Kuusalu pastoraati, seal on olemas köök, duširuum, saame kasutada kaht suurt tuba. Kuna osad eakad lähevad suveks koju, mahuksime ära,“ sõnas juhataja.

Perearst Susanna Kari kinnitas, et arstiabita kedagi ei jäeta, otsitakse lahendusi, kuidas saaks tohtri vastuvõttu korraldada juulis.

Ka Kuusalu raamatukogu direktor Elle Ots lubas, et raamatukogu päris kinni ei panda. Lugejaid teenindatakse kogu suve.

Kuusalu tervisekeskuse maja kuulub vallale. Selle soojustamistööd tehakse Riigi Kinnisvara ASi kaudu. Riik on lubanud remondiks 470 000 eurot.

Majas vahetatakse välja küttesüsteem, pannakse ventilatsioon, soojustatakse fassaadi, vundamenti ja lage, vahetatakse aknad, välisuksed ja katusekate.
Vallavalitsus plaanib ehitada ka uue välistrepi.

Eelmine artikkelTulekahju koolimaja hoovis
Järgmine artikkelBalti Spoon tutvustab end kohalikes koolides võimaliku tööandjana