6. septembrist Elektriraudteel uus piletimüügisüsteem

671

Paberkandjal üksikpileti hind tõuseb paari krooni võrra.


A-tsoon: Tallinn-Lagedi, B-tsoon: Lagedi-Parila, C-tsoon: Parila-Aegviidu.

Kuu aja pärast läheb Elektriraudtee üle uuele kiipkaardi-põhisele piletimüügisüsteemile. Seoses uue piletimüügisüsteemiga võtab Elektriraudtee AS oma rongides kasutusele elektroonilise piletikandja ehk Elektriraudtee sõidukaardi. Elektroonilise sõidukaardi põhise pileti puhul hind ei tõuse, paberkandjal üksikpilet läheb mõni kroon kallimaks kui sõidukaardile müüdav üksikpilet. Paberkandjal kuukaarte elektrirongides edaspidi enam ei müüda. Müügile jäävad aga Elektriraudtee ID-kaardi põhised kuukaardid.

„Esmalt tuleb rõhutada, et kõigile meie reisijatele säilib võimalus sõita rongiga jätkuvalt sama raha eest, mis tänagi,“ selgitas Elektriraudtee avalike suhete juht Norbert Kaareste.

„Küll aga diferentseerime hindu, tõstes paberkandjal üksikpileti hinda,“ täpsustas ta.

Tema sõnul on uues hinnakujunduses lähtutud Tallinna ühistranspordisüsteemist, kus bussist ostetav paberkandjal üksikpilet on samuti kallim.

Norbert Kaareste loodab, et reisijad võtavad saabuva süsteemi kiirelt omaks: „Uus süsteem võimaldab rongis arveldada sularaha-vabalt ning just seda võimekust on meie reisijad kaua palunud.“

Elektriraudtee sõidukaart hakkab maksma 40 krooni.

„Septembrikuus jagame sõidukaarti aga tasuta kõigile, kes soetavad kuukaardi või laevad sellele 100 krooni,“ sõnas Norbert Kaareste.

Eelmine artikkelMaastikupõleng Järsi külas
Järgmine artikkelKuusalus etendus esmakordselt lühinäidend pühak Lauritsast