Tapa haigla ostis Loksal Posti tänava saunamaja

1984
AS Tapa Haigla plaanib teha Posti tänav 11 kinnistule endisesse saunamajja moodsa tervisekeskuse, mille rajamist toetab Euroopa Liit.

Haiglal on plaanis rajada endisesse saunamajja esmatasandi tervisekeskus.

Möödunud nädalal otsustas Loksa linnavolikogu võõrandada ASile Tapa Haigla Posti 11 kinnistu. Linn teenib kinnistu müügist 40 000 eurot.
Kaua aega räägiti, et Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) on pannud müüki Loksa üksuse ning Tapa haiglal on plaanis see ära osta. Juulis kirjutasime Sõnumitoojas, et tehingut siiski ei toimunud ning ITK otsustas Loksa üksuse sulgeda.
Tapa haigla juhatuse esimees Meelis Kukk teatas toona, et on koostöös Loksa linnavalitsusega esitanud taotluse Euroopa Liidu abirahade saamiseks, et rajada esmatasandi tervisekeskus, ning sellest plaanist ei taganeta. Ta lisas, et Tapa haigla on valmis ostma Loksal ka mõne teise kinnistu.
Sobiv kinnistu leiti Posti tänaval, kus oli kunagi saun-pesumaja, hilisem sotsiaalkeskus-varjupaik. Linnavolikogu pani 2342 ruutmeetri suuruse Posti 11 kinnistu müüki 2015. aastal ning ostupakkumisi pole laekunud.
Linnavolikogu esimees Rein Heina ütles, et hoone kütteks ja kinnistu muudeks korrashoiukuludeks kulub linnal aastas kuni 6500 eurot.
Linnapea Värner Lootsmann rääkis volikogu istungil, et kui hoones tegutses varjupaik, ei tulnud sealt keegi kunagi abi soovima: „Oleme proovinud müüa ka enampakkumisel, kuid see pole õnnestunud. Tapa haiglal tuli ostusoov siis, kui ei õnnestunud Ida-Tallinna keskhaigla ja Tapa haigla vaheline tehing Loksa haigla ehk Posti 29 kinnistu müügiks. Kui kõik läheb plaanipäraselt, peaks Loksa uus tervisekeskus valmis saama 2018. aasta detsembriks.”
Linnavolikogu liige Ilmi Ternovskaja uuris, miks Tapa haigla ostab just Posti 11 kinnistu, kui Nooruse 6 on müügis 36 000 euroga: „Saun on Loksa elanikele väga vajalik ja võiks olla koos varjupaigaga, ülejäänud osa võib muuta tervisekeskuseks.”
Linnapea vastas, et Posti 11 on tervisekeskuse asukohaks kindlasti parem, kuna asub käidavas kohas tänava ääres ning edaspidi saab seda vajadusel Rafalski kinnistu arvelt laiendada.
Ilmi Ternovskaja soovis ka teada, mida teeb linn 40 000 euroga. Värner Lootsmann lausus, et seda otsustab volikogu lisaeelarve kinnitamisel.
Tapa haigla juhatuse esimees Meelis Kukk ütles Sõnumitoojale, et uut kinnistut oli vaja, kuna tervisekeskuse plaanist pole soovi taganeda: „Vaatasime linnas ringi ja kaalusime ka teisi müügisolevaid kinnistuid, kuid Posti 11 sobis nii hinna poolest kui seeõttu, et elektri- ja veetorustiku liitumispunkid on olemas. Kui neid tuleks hakata eraldi rajama, kuluks palju aega.”
Ta lisas, et ehitusspetsialist on hoone üle vaadanud ning praegu pole veel teada, kas olemasolev maja lammutatakse või renoveeritakse.
AS Loksa Haigla ja Loksa linnavalitsus peaksid notari juures ostu-müügilepingu sõlmima kolmapäeval, 10. augustil.