Anija vallavolikogu otsustas, et Kehra gümnaasiumi säilimise huvides on vaja leida koolile Eesti kõrgkoolide seast arengupartner.
Mõtte leida Kehra gümnaasiumile kõrgkoolide hulgast arengupartner, pakkus välja volikogu haridus- ja kultuurikomisjoni esimees Rene Kaalo.
„Käisin hiljaaegu endise klassijuhataja Piret Karu juures Tallinna Reaalkoolis. Temalt kuulsin, et nende gümnaasiumi õpilased teevad koostööd Tallinna Tehnikaülikooliga. Kui läbid gümnaasiumi ajal ülikooli juures mõned kursused, saad selle eest punkte ning hiljem on ülikooli lihtsam pääseda. Küsisin, kas ka Kehra koolil oleks võimalus teha midagi sarnast. Piret Karu arvas, et on küll, ka kõrgkoolid otsivad endale partnereid, sest on huvitatud tulevaste tudengite saamisest,“ rääkis ta.
Kuna gümnaasiumide reform on päevakorras, kõneles Rene Kaalo ideest arengu- ja eelarvekomisjoni istungil: „Haridusminister on öelnud, et muutused hakkavad tulema kahe aasta pärast. Seega on meil umbes kaks aastat aega töötada selle nimel, et tagada Kehra koolis vähemalt minimaalne õpilastearv gümnaasiumi säilimiseks.“
Hariduskomisjoni juht arvas – kõrgkoolist koostööpartner tõstaks Kehra kooli atraktiivsust ning aitaks saada ümbruskonna õpilasi gümnaasiumisse: „Miks nad peaksid minema Tallinnasse, kui võivad kõrgkooli astumiseks valmistuda siin?“
Rene Kaalo sõnul oleks tõmbenumber, kui algatada koostöö Kehra gümnaasiumi ja Eesti Maaülikooli vahel, nagu pakkus volikogu liige Kaarel Aruste.
Hariduskomisjoni juhi arvates on teine võimalus gümnaasiumi säilitamiseks viia sisse teatud ainete süvendatud õpe või niinimetatud kallakud, näiteks spordi- või kunstikallak: „Fakt on, et peame midagi muutma, kui soovime gümnaasiumi Kehras säilitada. Üksnes koolimaja suurest remondist ei piisa, peame ka ise tekitama lisaväärtusi, et lapsed siia tuleksid.“
Ta lisas: „Ei tohi lubada, et Anija vallast kaob gümnaasiumiosa, see mõjutab kogu valla elu. Kui vaatan läbi spordiprisma, jääb gümnaasiumi kadumisega siin vähemaks elanikke ning hääbub ka noortesport.“
Kaarel Aruste ettepanekul võttis volikogu eelmisel nädalal toimunud istungil vastu protokollilise otsuse, et gümnaasiumihariduse saamise võimalus peab Kehrasse jääma.
Ta põhjendas vajadust sellise otsuse järele inimeste ebakindlusega: „Rahvas on teadmatuses ning juba kaheldakse, kas sügisel tasub enam panna lapsi Kehrasse 10. klassi. Usun, et hariduskomisjoni ettepaneku rakendamine on üks olulisemaid abinõusid Kehra gümnaasiumi atraktiivsuse tõstmiseks.“