135. liini buss lõpetab Raasikule sõitmise

1328

Alates neljapäevast, 24. maist ei sõida ajutiselt pikendatud 135. liini buss enam Raasikule.

Pärast seda, kui maavanem tunnistas kehtetuks Raasikule sõitnud kommertsliini number 262 teenindamiseks Pesorliinidele välja antud loa, korraldas Harjumaa Ühistranspordikeskus (ÜTK) liini teenindamiseks avaliku konkursi. Ühtki pakkumist ei esitatud ning alates 1. maist pikendati Raasikuni katseliselt Mulgi Reiside liini number 135, mis sõidab marsruudil Tallinn–Jüri–Aruküla–Peningi.

Et buss jääks sõitma Raasikuni, soovis ÜTK vallalt igakuist dotatsiooni 800 eurot. ÜTK sõitjateveo spetsialisti Kadri Krooni sõnul lõpetatakse 135. liini bussi sõitmine Raasikule alates neljapäevast, 24. maist, kuna ÜTKl pole selleks raha ning ka Raasiku vallavalitsus ei leidnud võimalust toetada.

Raasiku vallavanem Aare Ets ütles, vallavalitsus vastas ÜTK rahaküsimisele esialgu eitavalt, kuna puudusid loendusandmed, kui palju inimesi sõitis bussiga Raasikule. Eelmisel teisipäeval, 15. mail toimunud kohtumisel ÜTK esindajatega kuulis ta, et ajavahemikul 2.-11. maini sõitis nii hommikusel kui lõunasel reisil Peningilt Raasikule üle päeva kaks inimest, sealt tagasi hommikuti 1-3 inimest, lõunasel reisil väljus buss Raasikult kahel korral ka tühjalt.

Samal päeval, 15. mail soovis vallavanem ka ise veenduda, kas sõitjaid on tõesti nii vähe ning kavatses sõita bussiga Arukülast Raasikule ja tagasi.

„Kahjuks väljus buss viis minutit ettenähtust varem. Kui see Raasikult tagasi tuli, oli bussis peale juhi veel neli inimest. Minu arvates ei pea kolme-nelja inimese vedamiseks kulutama 800 eurot kuus,“ märkis ta.

Möödunud nädalal helistas vallavalitsusse pensionär, kes elab Raasikul Tehase teel. Ta kurtis, et nüüd ei sõida ükski buss Tehase tee majadeni ning ka vanadel inimestel tuleb bussile-rongile pääsemiseks käia kaks-kolm kilomeetrit jalgsi.

Kadri Krooni sõnul ei ole ÜTKl plaanis korraldada uut konkurssi ega panna käima liini, mis ulatuks Tehase teeni: „Kommertsliini sinna kindlasti ei tule, ka maakonna avalikku liini mitte. Asi on rahas. Sõitjaid on vähe, piletihinda ei saa tõsta, inimesed on väga hinnatundlikud.“

Ta arvas, et Tehase tee piirkonna elanike mure saaks lahendada valla siseliini bussiga: „See on ju olemas ning mõeldud Raasiku valla elanike teenindamiseks. Ka 135. liini bussi kasutasid inimesed peamiselt siseliinipõhiselt – pikka maad sellega ei sõidetud, pigem ikka kas Arukülast Peningile või Peningilt Raasikule.“

Eelmine artikkelPõleng Loksa linnas
Järgmine artikkelOÜ Aade Lõng Raasikult – soomlaste lõngaparadiis