Kuusalu kihelkonnamängule oodatakse Pärispeale

539

Kihelkonnamäng algab 16. juunil päikeseloojanguga ja lõpeb 17. juunil koiduvalges.

Veljo Tormise Kultuuriseltsi liige Melika Kindel kahetseb, et varakult plaanitud kihelkonnamäng satub Loksa kooli kokkutulekuga samale päevale. Samas arvab ta, et mõnigi klass võiks kooliürituselt soovi korral tulla edasi Pärispeale – käia koos mööda rannaküla huvitavaid radu ning kuulata lugusid sealsetest paikadest. Ei puudu ka üllatused ootamatute esinejate näol.

Kihelkonnamäng on ajaloolis-muusikaline öine rahvamatk suviste valgeimate ööde ajal. Pärispea kihelkonnamäng algab kell 22 Purekkari neemel, regilaulude saatel kõnnitakse mööda mereranda, metsaradu ja külatänavaid. Eestlauljad on Jaak Johanson ja Mikk Sarv. Retke juhib ajaloolane Ott Sandrak Kolgast.

Kaasa löövad nii kohalikud külaelanikud kui ka külalised kaugemalt. Vanu ja uuemaid laulumänge on lubanud õpetama tulla poetess Kristiina Ehin ja muusik Silver Sepp.

Kuna vahepeal pakutakse kehakinnitust, paluvad korraldajad osavõtust varem teada anda, osalustasu on 3 eurot. Kuusalu vald toetab kihelkonnamängu läbiviimist 960 euroga, toetust on saadud ka Eesti Kultuurkapitalilt.

Eelmine artikkelPõleng Loksa linnas
Järgmine artikkelOÜ Aade Lõng Raasikult – soomlaste lõngaparadiis