Weerec saab ümbruse korda oktoobri alguseks

1098

Kuusalu Kuulutajas levitati fotot „prügimäest“ Weereci tootmishoone ees.

Tekkinud on korralik prügimägi, kus on omavalitsuse silmad, kirjutas Kiiu elanik Heinar Hurt Facebooki grupis Kuusalu Kuulutaja ning lisas foto endisest Kiiu katlamajast, nüüdsest OÜ Weerec tootmishoonest, mille ees on suured kogused plastdetaile.
Vana-Narva maantee ääres Kiius asub elektri-, elektroonika- ja plastjäätmete käitlemisega tegelev ettevõte OÜ Weerec. Firma suunab taaskasutatavad materjalid  uuesti tootmisesse.
Kuusalu valla keskkonnaspetsialist Janne Heredia Gonzalez on käinud Weereci juures olukorraga tutvumas, saatnud ettevõttesse e-kirju ning  palunud kinnitust, millal olukord likvideeritakse, kuna prügimäed aina kasvavad.
Weereci ostu- ja müügijuht Hans Talgre vastas keskkonna­spetsialistile ja kirjutas ka Kuusalu Kuulutajasse, et suuremalt jaolt ei ole tegu prügiga, ettevõtte jaoks on see tooraine. Praegu on Weerecil ladustamise pinda vähe. Seoses arendustegevusega tootmishoone ümber on tekkinud olukord, kus vastuvõetav materjal ei mahu täies ulatuses hoonesse, ettevõte on sunnitud  osa  jäätmeid  ladustama õues.
Hans Talgre selgitas Sõnumitoojale, et endises katlamajas töödeldakse ümber vanu kanistreid, torusid ja prügikaste: „Eemaldame prügikastidelt metallraamid ja rattad, tükeldame plastiku. Hiljem purustame ja valmistame graanulid, mis lähevad uue toorainena edasi tehastesse, kus neist valmistatakse plasttooteid.“
Ta lisas, et Weereci territoorium on arendamisel, oktoobri alguse poole peaksid tööd olema lõpetatud: „Ümbertöötlemiseks toodud kanistrid ja muu plast on pandud tootmishoone ette, kus toimub jäätmete sorteerimine. Olen nõus, et vaatepilt pole kõige ilusam, kuid kinnitame, need materjalid pole keskkonnale ohtlikud, tegu ei ole reostamisega. Ladustame ümbertöödeldavaid plaste hoonesse sisse niipalju, kui on võimalik ning välja sorteeritud. Prügi jaoks on meil kaks suurt kollast konteinerit, prügi paneme sinna ja viime regulaarselt Tallinna Prügilasse.“

Eelmine artikkelKuusalu noorte tennisemeister on ARKO GERT TUISK
Järgmine artikkelViljasaak on kehv, hinnad madalad