Voose talispordipäeval võitis Roolivelled

1365

Kuuendat korda toimunud spordipäeval osales 17 võistkonda.

MTÜ Voose Külaselts ja Voose rahvamaja korraldasid eelmisel laupäeval traditsioonilise spordipäeva, kus vaatamata pakasele osales kaks võistkonda rohkem kui möödunud aastal. Võistluse korraldaja ja Voose rahvamaja juhataja Anna Niliski sõnul jäid kolm meeskonda haiguse tõttu tulemata.

Neljastes, kahest mehest ja kahest naisest koosnevates võistkondades tuli läbida 13 kontrollpunkti. Kümnes punktis tuli mängida erinevaid sportmänge nagu  kõõrdsilmne hoki, seiklusraja läbimine, snowtubinguga laskumine ehk kiirkelk, tõukekelk, langenud võistlejate korje ehk kanderaami kokkupanemine, seajaht, sööstlaskumine, 200 meetri teatesuusatamine, seiklusrada, tõpratohtri bussi vedamine  ja luua viskamine finišis. Kolmes punktis mängiti sõnamänge.

Võitjaks kuulutati võistkond Roolivelled Tallinnast: Eero Neuhaus, Tarmo Remmet, Iti-Lee Neuhaus ja Stella Netse. Teise koha sai võistkond Noored Kooli, kuhu kuulusid Tiinamai Keskpaik, Tiina Koit, Leho Laaser ja Raul Erdel. Kolmas koht läks Alavere spordiklubile, mida esindasid Tarvo Maripuu, Eelika Maripuu, Tiina Maripuu ja Martin Aru.

Võitjad said kaela Voose rahvamaja käsitööringi tehtud savist medalid ja auhinnaks käsitööna valmistatud toolipadjad, sussid, pajalapid või linikute komplekti. Igale võistlejale anti Voose logoga riidest kandekott. Esimesed kolm kohta võitnud said diplomid ja teised võistlejad tänukirjad.

Lastele oli spordipäeval suusavõistlus, kus tuli läbida kilomeetrine rada. Võistlus toimus kahes erinevas vanuseklassis. Nooremas vanuse­klassis võistlesid 7-9aastased lapsed. Esimese koha sai Rasmus Vilbiks, teise Anett Nilisk ja kolmanda Haldja Hermaküla.

Vanemas, 10-12aastaste vanuseklassis, võitis Peeter Susi, teise koha sai Anete-Grete Jõgi ja kolmanda Annabel Nilisk. Auhinnaks olid lauamängud ja savist medalid.

Spordipäeval oli väljas külma üle 10 miinuskraadi. Anna Nilisk rääkis, et sportlased said kontrollpunktides sooja teed, aga kohtunikud olid sunnitud kolm tundi vastu pidama: „Kohtunikud seisid vapralt  ja keegi ei kurtnud. Tegelikult oli ilm päikeseline ja ilus.“

Pärast võistlust pakuti osalejatele sooja suppi ja kohaliku küpsetusmeistri Elga Aru tehtud õunakooki ning teed. Autasustamise järel mängis akordionil Mehis Nurmetalu ja õhtul esines Kanal2 bänd Los Trossos ning Elmar Liitmaa koos Tuuli Tauli ja sõpradega.

Eelmine artikkelRiigikogu valimised – erakondade esinumbrid vastavad Sõnumitooja küsimustele
Järgmine artikkelKehra Kivitehas tuli kriisiga toime