Voose rahvamajas on ESTA MATLA nukunäitus

1387

Väljas on 160 nukku, näitus on avatud novembri lõpuni.

Alavere rahvamajas on aastate jooksul kolmel korral olnud väljas Alavere elaniku Esta Matla nukud. Õigemini nukud, mis on kuulunud kellelegi teisele, kuid mille naine on uuele elule puhunud. Tänavu sügisel toodi mänguasjad Voose rahvamajja, kus neid saab novembri lõpuni vaatamas käia. Pole võimatu, et nii mõnigi tunneb ära oma vana nuku.

„See on suur rõõm, kui laps näitusel ütleb: „Kas see on minu nukk?“,“ sõnas Esta Matla.

Kui naine 17 aasta eest Alaverre kolis, vedeles õues nukk, millel oli puudu pool pead ja rohi kasvas silmaaugust välja. Nukk toodi tuppa ja naine tegi selle korda. Edaspidi hakkaski ta vanu nukke parandama. Talle tõid nukke inimesed, kes ära kolisid või kel lapsed juba suureks kasvanud. Kõikide mänguasjade päritolu ta ei teagi, sest vahel on komps suvel ukse taha jäetud.

„Olen nukke kokku liiminud või erinevatest osadest kokku pannud. Mõnel oli alguses vaid pea, siis pidin kere juurde tegema. Kõvasti olen riideid õmmelnud,“ lausus Esta Matla.

Ta rääkis, et talle meeldib nukke korda teha: „See moment on tore, kui nukk saab valmis ja on puhas, silmale ilus.“

Lisaks nukkude õmblemisele tegeleb naine ka joonistamisega: „Kuna mul on liikumispuue ja lihasnärvihaigus teeb valu, tuleb leida hobi, mis aitaks valust üle saada.“

Voose rahvamaja juhataja Anna Nilisk rääkis, et kuna nukud olid Alavere rahvamajas kastides, tegi ta kevadel ettepaneku ka Voosel näitus korraldada. Näitust saab näha novembri lõpuni esmaspäevadel ja neljapäevadel, muul ajal tuleb külastus kokku leppida.

„Palju on helistatud ja käidud nädalavahetustel. Tundub, et jutt on levinud, sest tulevad ka kaugema kandi inimesed.“

Eelmine artikkelMetalli vargus
Järgmine artikkelÖkokrati müraprojekt sai Euroopa Keskkonnaagentuuri auhinna