Voose küla sai Kauni Eesti Kodu tiitli

5633

President TOOMAS HENDRIK ILVES andis Voose külale preemia „Kaunis Eesti kodu 2011“.


ANDRUS NILISK, EVELIN ILVES, TOOMAS HENDRIK ILVES ja ANNA NILISK Kauni Eesti Kodu auhinnatseremoonial. Foto Vabariigi Presidendi Kantseleist

Möödunud pühapäeval, 14. augustil premeeris Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves selle aasta Kaunis Eesti Kodu auhinna saajaid. Anija vallast sai preemia Voose küla. Viljandis Ugala teatris käisid auhinda vastu võtmas Voose külaseltsi esimees Andrus Nilisk ja Voose rahvamaja juhataja Anna Nilisk.

14. korda antava preemia laureaadid valis välja Eesti Kodukaunistamise Ühendus möödunud aasta maakondliku võistluse parimatest. Voose küla oli üks 82st pürgijast.

Auhindade üleandmisel ei põhjendatud, miks iga premeeritu tiitlit vääris, kuid kui Andrus Nilisk kutsuti auhinda vastu võtma, näidati seinal pilti Voose külaplatsist.

Anna Nilisk usub, et Voose ei võitnud mitte niivõrd tänu visuaalsele ilule, kui ühtehoidvatele külaelanikele ja koostegemise tahtele.

„Ilusat küla iseloomustab tegusus. Eestlastele on omane tagasihoidlikkus ja naljalt oma abi pakkuma ei tulda, kuid kui abi palutakse, on inimesed meeleldi valmis aitama ja õla alla panema,“ rääkis Anna Nilisk.

Voose külaplatsil on võrkpalliplats, külakiik, madalseikluspark ja hiljuti ehitatud katusealune. Kõik on kooskõlas maastikuga ja selle rajamiseks on külaelanikud üheskoos vaeva näinud.

President kinkis Voose külale koguteose selle aasta konkursi võitjatest, tänukirja ja võtme, mis riputatakse Voose rahvamaja seinale.

Möödunud sügisel pälvis Voose Harjumaa voorus tiitli „Ilus küla 2010“. Sel puhul kingiti Voosele kašmiirpihlakas ning 10 000 krooni. Rahalist preemiat kasutas Voose külaselts vaide koostamiseks kohtuprotsessil Jägala jõe paisu allalaskmise küsimuses. Paisu allalaskmine hävitanuks Jägala jõel tekkinud looduskeskkonna ja kauni ümbruse. Kohtus saavutati võit.

Anna Niliski sõnul oli tookordne preemia vajalik rahasüst hea eesmärgi nimel, sest vaie läks maksma pisut üle 10 000 krooni.

Nii praeguste kui toonaste külale antud auhindadega saab tutvuda pühapäeval, 21. augustil Voose kodukandipäeval.

Eelmine artikkelLöödi tütarlast
Järgmine artikkelValla külade kümnevõistluse võitis Kuusalu All Stars