Voose küla osaleb aktsioonis „Avatud külaväravad“

679

Anija valla Voose küla ootab kõiki külla 21. juulil.

Juulikuu kahel laupäeval, 21. ja 28. juulil toimub Liikumise Kodukant eestvedamisel üleriigiline suve suurüritus „Avatud külaväravad”, kus Eesti 30 küla avavad oma väravad kõigile huvilistele. Igast maakonnast valiti välja kaks, Harjumaalt Anija valla Voose ja Saku valla Metsanurme küla, kes on olnud Aasta Küla konkursi nominendid.

Voose väravad on valla 21. juulil, 28. juunil on avatud mõned külad, kes nädal varem ei saa seda aktsiooni läbi viia.

MTÜ Voose Külaseltsi juhatuse liige Tanel Talve ütleb, et nende külas ei kaheldud hetkegi ürituse vajalikkuses: „Tänapäeva maaelu vajab laiemat tutvustamist. Voose on olnud üks aktiivsemaid kodanikuliikumise ja maaelu edendamise toetajaid ning propageerijaid. Loodan, et suudame ka seekord ennast heast küljest näidata. Meie küla on korduvalt valitud kauneimaks külaks, Voosel on ka maakonna kauneima talu tiitli võitja, meie talispordipäevad on lausa legendaarseks muutunud.“

Tanel Talve sõnul on kõige tähtsam ikka see, et kohalikud elanikud on aktiivsed, tahtmist ja optimismi täis ning töötavad ühise eesmärgi nimel – arendada turismi, et parandada ettevõtluskeskkonda, pakkuda inimestele kohapeal tööd ja leiba.

21. juuli programm  on Voosel veel täpsustamisel. Plaan on korraldada ekskursioone, toimub fotovõistlus, kus firma pakub eelnevat koolitust ja paneb välja auhinnad. Avatakse Eesti esimene interaktiivne jalgrattamuuseum, soovijad saavad rattaid kasutada. Kohal on kuumaõhupall, millega saab Voose kohale tõusta. Allar Levandi juhtimisel tuleb PAFpalli võistlus, pakutakse käsitöötooteid, kohapealset toidukraami, lastele on avatud miniloomaaed.

„Tahame tutvustada Vooset mõnusa puhkuseveetmise paigana. Loodame, et inimesed saavad nii positiivse elamuse  ja tahavad meie juurde ikka ja jälle tagasi tulla,“ lisab Tanel Talve.

„Avatud külaväravates“ osalevate külade päevakavad on üleval kodulehel www.külad.ee.

Eelmine artikkelPõleng taas vanas laudas
Järgmine artikkelTänu juurdeehitusele näeb Viinistu kunstimuuseumis poole rohkem maale