ARDO NIINREle kodanikupäeva aumärk

751

Reedel, 26. novembril said Eestis 17 inimest kodanikupäeva aumärgi, nende seas ka Raasiku valla kultuuri- ja haridusspetsialist ARDO NIINRE.

Aumärgi andsid Stenbocki majas üle peaminister Andrus Ansip ja siseminister Marko Pomerants.

Ardo Niinre kandidatuuri esitas Harju maavalitsus.

Harju maavanem Ülle Rajasalu kommenteerib Ardo Niinrele kodanikupäeva aumärgi andmise ettepanekut.: „Ta on olnud kauaaegne haridusjuht ja eestvedaja Harju kolmes  omavalitsuses – Raasiku, Rae ja Kiili vallas. Ta on silma paistnud  ühiskondliku aktiivsuse ja tänuväärsete algatustega – olnud tervisespordi edendaja, Aruküla terviseraja ideeautor ja elluviija, Raasiku valla külaliikumise koordinaator ning Rae valla ajalookonverentsi ideeautor ja algataja. Tegeleb aktiivselt ka koduloo uurimisega ja on Kaitseliidu Harju Maleva teenetemärgi kavaler – 90ndatel aastatel Harju maleva Kiili kompanii asutamise eest.“

Ardo Niinre: „Et aumärk anti, tuli üllatusena, see on rõõmustav tunnustus. Ei oska isegi öelda, mida oma tegemistes erilisemaks hinnata ega tea, millise valla inimeseks end kõige rohkem pidada: „Elan Kiilis kortermajas, kunagi olin Kiili vallavanem, praegu olen seal valla kultuurikomisjoni liige. Töötan Raasiku vallavalitsuses ning annan Rae valla Vaida põhikoolis ajaloo ja ühiskonnaõpetuse tunde. Suvila on mul aga Harku vallas Vääna-Jõesuus.“

Ardo Niinre lõpetas 1976. aastal Tartu Ülikooli ajaloolase-arheoloogina ja osales Jüri teesõlme suurtel arheoloogilistel väljakaevamistel.

Eelmisel aastal ilmus Ardo Niinre koostatud raamat „Saksi mõis, kool, lastekodu“. Viimati aitas ta restaureerida 1891. aastal keisri nimel Jüri laulu- ja mänguseltsile välja antud suurt diplomit, mille ühe osa – ehtsast loorberist vaniku – taastamist peab ta tõsiseks katsumuseks.

Eelmine artikkelTurbuneeme külas oli teele kukkunud puu
Järgmine artikkelPidu „Alavere noorte heaks 2010“ tõi sisse üle 6000 krooni