Volikogu valis URMAS KIRTSI taas Kuusalu vallavanemaks

1692

Poolt hääletasid 13 volikoguliiget, vastu olid 5.

Kuusalu valla uue volikogu teine istung toimus kolmapäeval, 13. novembril. Esimene päevakorrapunkt oli vallavanema valimine.
Volikogu esimees Enn Kirsman tegi Ühise Kodu ja Reformierakonna Kuusalu osakonna nimel ettepaneku valida vallavanemaks Urmas Kirtsi. Teisi kandidaate ei esitatud.

Viidi läbi salajane hääletamine. Urmas Kirtsi sai 13 poolt ja 5 vastuhäält. Üks volikoguliige puudus.

Urmas Kirtsi tänas usalduse eest. Ta oli Kuusalu vallavanem ka eelmisel valitsemisperioodil 2009-2013 ning aastatel 1993-1996.
Vallavanema töötasuks kinnitati 2237 eurot kuus.

Teise punktina oli päevakorras uue vallavalitsuse kinnitamine. Urmas Kirtsi tegi ettepaneku kinnitada vallavalitsuse liikmeteks peale tema veel Kalmer Märtson, Kaupo Parve ja Kristi Vetemaa valimisliidust Ühine Kodu ning Andres Paomees Reformierakonna nimekirjast. Kalmer Märtson ja Kaupo Parve kuulusid ka senisesse vallavalitsusse, Andres Paomees oli volikogu esimees.

Kristi Vetemaal kui uuel tulijal paluti ennast tutvustada. Ta rääkis, et lõpetas Kuusalu keskkooli 2007. aastal kuldmedaliga, läks Tartu ülikooli õigusteadust õppima, on diplomilt õigusteaduste magister.

„Hea meelega rakendaksin oma teadmisi Kuusalu vallas,“ sõnas ta. Kristi Vetemaa töötab G4S Eesti ASis spetsialisti-juris­ti­abina.

Vallavalitsuse uue koosseisu kinnitamise poolt hääletasid kõik 18 kohalolnud volikoguliiget. Puudus Andres Kaarmann IRLi nimekirjast.
Vallavalitsuse liikme kuuhüvitis on 440 eurot.

Eelmine artikkelKuusalu valla ujumise meistrivõistlustel rekordarv osalejaid
Järgmine artikkelRaasiku vallas asutati heategevuslik Lions-klubi