Volikogu kinnitas Kuusalu vallateede tänavuse remondikava

945

Vallateedele on remonditöid kavandatud 110 007 euro ulatuses.

Kuusalu vallavolikogu andis kolmapäeval, 30. aprillil toimunud istungil   13   poolt-   ja   2   erapooletu  häälega  heakskiidu  teede  investeeringute  kavale  aastaks 2014.

Liiva ja killustikuga täidetakse Juminda tee 1,8 kilomeetri ulatuses. Hirvli ringi ja Kolgaküla-Hara teed osaliselt ning Vahastu küla ja Kodasoo-Rummu teedele veetakse täidet peale 1 kilomeetri ulatuses.  Loksa-Vihasoo uudismaa teel ja Kolga-Mustametsa metsavahiteel remonditakse 1,4 kilomeetri. Nimekirjas on veel Sõitme tee 2,8 kilomeetri ning Liiapeksi-Kemba tee 900 meetri remont. Kokku peaks nendeks töödeks kuluma 24 600 eurot.

Eraldi on nimekirjas loetletud teede ühekordne pindamine: Aiandi risti-Hinnu sigala tee 1,85 kilomeetrit ning Tapurla külavaheteel 400, Valkla vana küla teel 660, Kiius  Veski  ja  Torni  tänavatel kokku   662   meetrit.   Nende   tööde jaoks on kavandatud 45 007 eurot.
Lõpule on kavas viia ka Uuri küla tee musta katte alla viimine, eelmisel suvel jäi 300meetrine lõik tegemata. Maksumuseks on märgitud 9900 eurot.

Veel plaanitakse ehitada Kiius Veski ja Torni tänavale kergliiklusteed 500 meetrit, selle hinnaks prognoositakse 26 000 eurot.     
Vallavolikogu esimees Enn Kirsman selgitas, et seekord pole tegu pingereaga, vaid loetelu teedest ja töödest, mis peaksid tehtud saama: „Lõpptulemus selgub riigihankega, siis näeb, milliseks kujunevad tööde maksumused. Kui saab plaanitust odavamalt, remonditakse rohkem, kui osutub kallimaks, siis peab volikogu veel arutama. Mai lõpus toimuvaks volikoguistungiks peaks olema selge, kas kavandatud summadega tuleme välja. Nimekirja on koostanud majandusspetsialist Madis Praks.“

Emil Rutiku sõnas, et prioriteetsed võiksid olla teed, kus sõidavad koolibussid.

Abivallavanem Tõnu Ammussaar ütles, et enamik koolibusside teid on kõva katte all, selles loetelus on kooliteid vähe.

Vallavanem Urmas Kirtsi lausus, et avalikus kasutuses on Kuusalu vallas üle 300 kilomeetri teid: „Eeldus võiks olla, et kõik need teed saaksid musta katte. Kuid raha napib, Saunja, Juminda, Muuksi teed pole  loetelusse  mahtunud.“

Ta lisas: „Tegu on remontivajavate teedega, pole tehtud poliitilisi valikuid. Tapurla tee vajab pindamist, eelmisel aastal käis seal sadama ehitus, ka see lõhkus. Hinnu tee on valikus, sest vajab samuti pindamist, sealtkaudu sõidab palju Salmistu rahvast, mitte ainult seafarmi masinad. Veski ja Torni tänavad tuleb pinnata, sest Kiiu lasteaed avab sügisel uksed, liikluskoormus kasvab oluliselt. Ka kõnniteed on sinna vaja, et tagada liikujate ohutus.“

Eelmine artikkelAnija vallas oli traditsiooniline jüriööjooks
Järgmine artikkelSotsiaalministri sõnum Valkla Kodus: kogukonda tuleb kaasata