Volikogu esimees ja Reformierakonna Kuusalu osakonna juht soovitavad MARGUS SOOMIL volikogust lahkuda

1484

Kuusalu valla koalitsioon otsustas neljapäeval, 19. novembril toimunud koosolekul arvata Reformierakonna nimekirjas volikogusse kandideerinud Margus Soom välja koalitsiooni liikmete hulgast.
Järgmisel päeval saatsid Kuusalu vallavolikogu esimees Enn Kirsman valimisliidust Ühine Kodu ja vallavalitsuse liige, Reformierakonna Kuusalu osakonna juht Andres Paomees e-kirja Margus Soomile ning soovitasid tal loovutada oma koht vallavolikogus Reformierakonna nimekirjas kandideerinud järgmisele inimesele.
Selgitusena on öeldud, et Margus Soom on oma koalitsioonikaaslaste ning koalitsiooni tegevuste vastaste halvustavate väljaütlemistega ja koalitsiooni otsustele vastu hääletamisega otseselt rikkunud koalitsioonilepingut. Koalitsioonikaaslaste mõõt on saanud täis, nad ei kavatse endi hulgas taluda inimest, kes ei soovi, et valijatele lubatud ja ühiselt kaks aastat tagasi kokku lepitud eesmärgid saaksid täidetud. Margus Soomi väljaütlemised ja tegevus ei kahjusta mitte ainult Reformierakonna nimekirja mainet, vaid on hävitav kogu koalitsioonile, on selgitatud kirjas. Lisatud on, et kõik kohalviibinud koalitsioonikaaslased, ka erakonnakaaslased,  hääletasid üksmeelselt väljaarvamise poolt.
Margus Soom on Kuusalu vallavolikogus Andres Paomehe ning majandusspetsialisti ja abivallavanema kt ametit pidava Madis Praksi asendusliikmena.
Kuusalu valla koalitsioonis on valimisliit Ühine Kodu ja Reformierakond, koalitsioonilepingule kirjutasid alla vallavolikogust 14 rahvaesindajat 19st. Möödunud aastal heideti koalitsioonist välja Emil Rutiku, kes kandideeris Ühise Kodu nimekirjas.
Margus Soom kommenteerib: „Mul Kuusalu vallas pikim staaž Reformierakonna liikmena ja võin kinnitada, meie erakonnas on poliitiliste töövahenditena kasutusel poolte ärakuulamine, arutamine, selgitamine, väitlemine, avatus, ühisarvamuse kujundamine. Paraku koalitsioonis ei ole sellist tööõhkkonda kujunenud. Kohtusin korduvalt Enn Kirsmaniga, pöörates tähelepanu töökorralduse puudustele. Protesti märgiks ei hääletanud Reformierakonna kolm volikoguliiget kahel korral Kuusalu valla teederemondi rahastamise kava poolt, põhjus oli arutelu puudumine ja läbipaistmatus.Volikogu on praegu sisuliselt vallaametnike liialt väikese seltskonna kummitempel. Mina pole kellegi sülekoer, olen liberaalse maailma pooldaja. Arukas on oponenti mõista, mitte hukka mõista. Oma seisukohtadest olen pidevalt informeerinud Reformierakonna Kuusalu osakonna liikmeid, mind on mõistetud ja innustatud olema aus ja otsekohene.“
Ta lisas, et Kiiu mõisa renoveerimisprotsess on alates projekteerimisest kuni tänaseni sisuliselt läbi arutamata nii koalitsioonis kui ka volikogu juhtivates komisjonides: „Mõisa renoveerimise laenu võtmise poolt hääletas vaid üks Reformierakonna liige, põhjendades koalitsioonilepingu täitmise kohustusega.“

Eelmine artikkelAnija Maadlusklubi treenib raamatukogu endistes ruumides
Järgmine artikkelAnija valla lasteaedade kohatasu seoti alampalgaga