Anija Maadlusklubi treenib raamatukogu endistes ruumides

2527
MARTIN PLASER koos oma õpilastega Anija Maadlusklubi uues treeningusaalis.

Sügisel Kehras treenimiskohata jäänud Anija Maadlusklubi sai endale ühe endistest raamatukoguruumidest Laste tänaval.

Kaks aastat pidas maadlusklubi sise­treeninguid Kehra koolimaja võimlas. Sel sügisel selgus, et seal enam väikeste maadlejate jaoks treeninguaegu ei jagu.
„Oli päris nõme tunne alustada kolmandat hooaega teadmisega, et meil pole ruume. Ei tea, kes seda otsustas, aga meile öeldi, et jäime hiljaks ja treeninguaeg anti kellelegi teisele,“ sõnab Anija Maadlusklubi treener Martin Plaser.
Klubi treeningud on 2 korda nädalas, nii Alaveres kui Kehras teisipäeviti õues, neljapäeviti saalis. Kuni möödunud nädalani olid Kehras kõik sellel sügisel toimunud treeningud õues.
„Mis sa hädaga teed, ma ei saanud lastele öelda, et trenne enam ei tule. Viimased korrad sadas ladinal vihma ja lapsed küsisid, kas trenn toimub.  Ütlesin: „Laku oma kätt! Kas oli magus? Järelikult ei ole sa suhkrust“,“ jutustab treener.
Paar nädalat tagasi otsustas vallavalitsus anda maadlusklubi kasutada Kehras ühe toa endistes raamatukoguruumides Laste tänaval.

Statsionaarne saal
50ruutmeetrine ruum on Martin Plaseri sõnul nüüd Eesti üks väiksemaid maadlussaale, kuid klubi minimaalsete vajaduste rahuldamiseks sellest piisab.
Et ruumi kohandada maadlus­treeningutele sobivaks, korraldati nädalapäevad tagasi talgud. Treener rõõmustab, et osalejaid oli palju ning päris arvukalt lapsevanemaid: „Nemad on A ja O – mina võin tahta ja teha mida iganes, aga kui lapsevanemad sellest lugu ei pea, pole tegelikult ka klubi.“
Caparoli Profikeskus toetas värvidega, trennilaste vanemad tõid ehitusmaterjale.
Talgupäeval jõuti vanast värvist puhastada ja värvida üle seinad, panna maha alusmatid ja seina osa pehmetest polstritest. Tööd jätkusid möödunud nädalal, kui lapsevanemad tulid ka pärast oma tööpäeva uuesti appi.
„Seinapolstrid on turvalisuse pärast. Kui keegi koperdab või kukub vastu seina, ei saa haiget. Osades maadlussaalides on teravate nurkadega radiaatorid pandud ohutuse pärast lae alla, seintele polstrite panemine on lihtsam,“ selgitab Martin Plaser.
Kuigi aasta alguses osteti klubile 4200 eurot maksnud maadlusmatt, pandi uue maadlussaali põrandale vahtkummist kasutatud matid ja PVC-kate.
„Uue mati saime kergesti maha panna ja vajadusel üles võtta. Siia pole seda mõtet püsivalt panna, see on sama, kui panna uus auto garaaži seisma, sest siin võib matt olla kogu aeg maas,“ räägib treener ning lisab, et matti saab kasutada klubi korraldatavatel võistlustel.
Ruumi maadlussaaliks sai klubi vallalt tasuta, Martin Plaser loodab, et seda saadakse kasutada aastaid, eriti kui mõelda, kui palju kulutati aega ja raha remondiks: „Arvan, et kui saame siin rahulikult ja stabiilselt trenni teha, ütleme kolme aasta pärast  ise, et see saal on meile väike. Mitte sellepärast, et lapsi tuleb nii palju juurde, vaid et nad kasvavad suuremaks.“

Maadlushuvilisi Kehras jätkub
Anija maadlusklubi treeningutel osalesid Kehras 23 last, neist umbes pooled käivad mitmendat aastat, ülejäänud tulid sel sügisel. Lapsed on vanuses 6-12.
Treener märgib, et mõned, kellega on tulemust raskem saavutada, aga kui laps on harjunud trenni tegema, ei ole maadlus raskem ala kui mõni teine: „Kui mulle tulevad trenni poisid, kes on viis-kuus aastat muude spordialadega tegelenud, kuid seda pole kusagilt näha, siis tekib mul küsimus, mille eest treenerid  raha  võtavad,  lapsed  on nende juures lihtsalt aega raisanud.“
Kevadel treenis Martin Plaseri kõrval lapsi ka Roman Sviridov, kes on maadlusega tegelenud 15 aastat ning kolis 3 suve tagasi Kehrasse. Praegu õpib ta Väike-Maarja päästekoolis, uuel aastal jääb rohkem aega ning siis kavatseb taas treenerina jätkata. Ka praegu on Roman  Sviridov valmis pühapäeviti viima läbi lisatreeninguid, kui on vähemalt 12 huvilist.
Eelmises Sõnumitoojas tõdes  Martin Plaser, et Alaveres on maadlus hakanud hääbuma.
„Lapsi tegelikult on, kuid nad on laisad. Ja kergema vastupanu teed läheb ikka see, kellel vanemad seda lubavad. Kurb tõdeda, aga on lapsi, kellel võimaldame trennis käia tasuta, kuid nad ikka ei käi,“ sõnab ta.
Alaveres käivad maadlustreeningutel kuni 15aastased noored maadlejad, sealt on pärit ka Anija maadlusklubi edukaim kasvandik, 17aastane Hendrik Kalme, kes jõudis paariaastase treeninguga Eesti meistritiitlini ning õpib nüüd Audenteses.

Eelmine artikkelKehra gümnaasiumi tulevik selgub jaanuaris
Järgmine artikkelVolikogu esimees ja Reformierakonna Kuusalu osakonna juht soovitavad MARGUS SOOMIL volikogust lahkuda