Võitja sai kätte Anija valla kodanikukampaania auhinna

1632
ALEKSEI ja LUNA KAZARIN ning Anija volikogu esimees JAANUS KALEV.

Volikogu esimees JAANUS KALEV andis Rakvere SPA kinkekaardi üle LUNA KAZARINILE ja ta isale.

Kui Anija valla keskraamatukogu direktor Tiina Nõlvak tõmbas jaanuari alguses loosikorvist Rakvere SPA paketi võitjaks kaheaastase Luna Kazarini nime, oli vallavanemal Arvi Karotamil soov kinkekaart lähi­ajal üle anda, kuid laps oli jäänud haigeks. Pere sai vallamajja auhinna järele minna teisipäeval, 20. jaanuaril, vallavanem oli siis välissõidul seoses Meestelaulu Seltsi tegevusega.
Rakvere SPA kinkekaardi, mis võimaldab spaasse minna kuni viiel pereliikmel, andis Luna Kazarinile ja ta isale Alekseile üle Anija vallavolikogu esimees Jaanus Kalev. Koos kinkekaardiga sai laps mänguhiire.
Luna ema Lynn Veski ütles Sõnumitoojale, et loosivõit oli perele täielik üllatus: „Ausalt öeldes ei teadnud me Anija valla kodanikukampaaniast midagi. Alles siis kuulsime, kui saime telefonikõne vallamajast. Kõige naljakam selle loo juures on, et olime just arutanud, võiksime kahe lapsega minna kusagile spaasse, seni polegi koos perega käinud. Vaatasime, et see läheb päris kulukaks. Siis tuli kõne ja spaa kinkekaart oli just Rakveresse, mis oli meile jäänud silma kui võimalik koht, kuhu sooviks minna.“
Ta lisas, et pere noorem tütar on neljakuune, spaasse minnakse tõenäoliselt märtsis, lastakse haiguste perioodil mööda minna.
Lynn Veski rääkis, et Aleksei Kazarin ja Luna kirjutati sisse vanaema Ljudmilla Reigo ettepanekul. Vanaema peab Vetla külas Söesauna turismitalu. Noorpere on viimasel ajal elanud rohkem maal, ehkki linnas on neil korter. Kingituseks saadud spaakülastusele võetakse kaasa ka vanaema.
„Mõtlesime, et miks peavad kõik olema sisse kirjutatud suures linnas, kui elame pool aega siin. Luna koos isaga on nüüd minu nõusolekul Anija valla elanikud, mina olen koos noorema lapsega endiselt Tallinna sissekirjutusega,“ lausus ta.
„Tahame elukaaslasega lisada, et maal on väga mõnus elada, on metsa ja õhku, toidulaud on palju tervislikum,“ sõnas ta veel.
Volikogu esimees Jaanus Kalev kommenteeris, et ei uskunud, kuidas alles aasta lõpus käivitatud kodanikukampaania tõi viimasel hetkel nii palju kodanikke valda tagasi. Kampaaniaga lisandus Anija valda 39 inimest.
„Eelmisel aastal tegime samuti kampaania, aga vaiksemalt. Kahjuks ühe valitsemisaastaga on võimatu muuta valla elanike vähenemistrendi. Suur ja võimas Tallinn on kõrval, transport paraneb, peame tõstma Anija valla atraktiivsust.“

Eelmine artikkelKehra koolis on talispordivahendite näitus
Järgmine artikkelRaasiku endine talvine teehooldaja: vald polnud riigihankeks valmis