Kehra ja Kolga noored võitsid BETTI Alveri luulepäevade laureaaditiitli

2062

Luulepäevade laureaadid, Kehra gümnaasiumi 5. klassi õpilased KRISTI TRAAGEL, KRISTIN SITSI, MIHKEL PÕDER, FREDI KARU, JARMO VIKAT ja EDUARD SIKK esitasid luulekavas „Ratas hakkab veerema“.
IV Betti Alverile pühendatud luulepäevad „Tuulelapsed“ toimusid 16.-17. jaanuarini Jõgeva gümnaasiumis.

Luulepäevadel osales 15 noorema ja keskastme kooliteatritruppi, mängiti Ott Arderi luulel põhinevaid lavastusi.

Vanemas vanuserühmas jagati välja neli laureaaditiitlit, ka Kolga keskkooli Kohal-Olijatele ja Kehra gümnaasiumi näiteringile. Kolga trupp lavastas Ott Arderi luuletuse „Kaksteist ja kaks teist“, Kehra noorte kava „Ratas hakkab veerema“ oli kokku seatud Ott Arderi aastaaegadele pühendatud luuletustest.

Kehrasse ka kaks rollipreemiat

Kehra gümnaasiumi 5. klassi õpilaste kava panid kokku Endla Klemets ja Marju Vahtramäe. Endla Klemets rääkis, et kooli peamiselt põhikooliõpilastest koosnev näitetrupp käis talvel Jõgeval keskkoolide-gümnaasiumide luulepäevadel „Tähetund“ ning noorematele korraldatud „Tuulelastele“ ei olnud esialgu kavas minna.

„Kuid siis meenus mulle, et Marju Vahtramäel on viienda klassi õppekavas draamaõpetus. Küsisin, kas ta oleks nõus lapsi luulepäevadeks ette valmistama. Ta nõustus ning mina õpetasin näitlejameisterlikkust, Marju Vahtramäe tegi lastega proove,“ jutustas Endla Klemets.

Kuna ettevalmistusaega jäi napiks, ei tehtud lavastust, vaid pandi kokku veerandtunnine luulekava Ott Arderi aastaaegadeluulest – talvest, kevadest, suvest ja sügisest. Luuletuste vahele lauldi, laulud õpetas lastele selgeks muusikaõpetaja Epp Soo.

„Lapsed olid asjast väga huvitatud ja nägid väga palju vaeva, sundisime neid ikka tagant,“ muigas Endla Klemets.Kehra luulekavas osalesid 5. klassi õpilased Kristi Traagel, Kristin Sitsi, Mihkel Põder, Jarmo Vikat, Fredi Karu ja Eduard Sikk.

Endla Klemetsi sõnul märkis žürii, et Kehra laste esinemine oli teistsugune kui teistel : „Me ei jõudnud midagi lavastada, seetõttu oli põhitähelepanu luule kunstimeisterlikkusel. Saime selle eest kiita – ei peagi midagi erilist tegema, vaid lihtsalt luulet väga ilusasti lugema ja publik on halvatud. Kiideti ka meie laste mitmehäälset laulu.“

Kolga Kohal-Olijate juhendaja Terje Varul kiitis Kehra trupi kava: „See mõjus uuenduslikult, lapsed ei liigutanud ennast eriti laval, kui luuletusi lugesid. Silma paistsid kaks noort, kes lugesid väga sügava mõttega. Neil on tulevikus luulekonkurssidel võiduvõimalusi.”

Mõtestatud luuletekstide esitamise eest said luulepäevadel rollipreemiad Kristi Traagel ja Mihkel Põder.

Laureaaditiitli eest kingiti Kehra trupile suur mängukaru, mis on nüüd nende oma klassis.

„Lapsed said sellest saavutusest innustust ja säravad siiani,“ ütles Endla Klemets.

Kolga esines mitmes võtmes

Kolga noored kung-fu võitlejad pälvisid lavavõitluse eripreemia ning Triin Rand sai näkineiu osatäitmise eest rollipreemia.

Terje Varul rääkis, et Kolga lapsed esitasid üht luuletust mitmes eri võtmes – nutunaistena, romantilise krimkana, kung-fu stiilis ning tüüpilise kooliteatri etenduste paroodiana.

Kehra noorte juhendaja Endla Klemets kiitis: „Kolga kava oli väga vahva. Nende juhendaja Terje on piiritu fantaasiaga. Tal ideed lausa tulevad ja pärlendavad. Ka Kolga lapsed on toredad, lähevad tema ideedega kaasa.“

Kolga Kohal-olijate trupis mängisid Anna-Maria Jams, Hanna Piia Põldver, Rauno Rand, Uku Varul, Merily Rool, Piia Sandra Sandrak, Indrek Põldver, Heiki Valdson, Anett Laisaar, Triin Rand, Teijo Idavain, Liisa Hallika.

Luulepäevade laureaatideks said põhikooliõpilaste vanemas vanuseastmes veel Orissaare gümnaasiumi noored näitlejad ning Saarema Ühisgümnaasiumi Kreputlased.

Žüriis olid Leelo Tungal, Maret Oomer, Maarius Pärn, Meelis Põdersoo.

Eelmine artikkelVallad-linnad vähendavad 2009. aasta eelarvete mahtu
Järgmine artikkelKehra tehas hakkab tööle sel nädalal