Vilkula kuivatiühistu Anijal saab juurde võimsa viljakuivati

4281

Koplimäe Agro OÜ ostab eelmise aasta vihmase ilma pärast Vilkula kuivatiühistule lisakuivati.


Anija viljakuivati autolaadimispunker läheb lammutamisele ja ümberehitusele.

Anija vallavalitsus andis eelmisel nädalal Vilkula kuivatiühistule loa autolaadimispunkri ja kuivati rekonstrueerimiseks ning osaliseks lammutamiseks.

Koplimäe Agro OÜ ostab oma finantsidest Anija külas asuvasse kuivatihoonesse uue kaasaegse kuivati ja kaks gaasimahutit, et kuivatada rohkem vilja kui eelmistel aastatel.

Praegu on kuivatihoones Koplimäe Agro OÜ 8 aastat tagasi soetatud kuivati, mille maht on 170 tonni ööpäevas ja töötab kütteõliga. Sügiseks plaanitakse selle kõrvale uut 280tonnise ööpäevase mahuga kuivatit.

Kuivati maaletooja on Agroekspert OÜ. Kuivati valmistaja tehas asub Inglismaal. Ehitavad Koplimäe Agro töömehed koos Agroekspert spetsialistidega. Kuivati hakkab tööle gaasiküttega. Gaasimahutid projekteerib ja ehitustööd teeb Vedelgaas OÜ.

Koplimäe Agro OÜ juht Ago Pärnamäe ütles, et eelmisel aastal oli märg sügis.
Koristusperioodil sadas palju vihma, põldudelt jäi osaühingul koristamata 80 hektarit, kokku oli ettevõttel vilja 1450 hektaril: „Põhjusi oli kaks, ühelt poolt ei saanud saaki kätte, teisalt ei jõudnud ära kuivatada nii palju vilja, kui oleks vaja olnud. Saak oli väga märg ja kuivatamine võtab aega. Vilja on viimastel aastatel aina rohkem. Otsustasime, et on vaja lisakuivatit, eriti pärast seda märga viljakoristusaega, kus me lihtsalt ei jõudnud vilja piisavalt kiiresti ära kuivatada. Ühest kuivatist ei piisa.“

Eelmine artikkelTahmapõleng Perila külas
Järgmine artikkelKolka plaanitavasse Tasakaalukodusse ehitatakse põhuga soojustatud ridamajad